Trwa ładowanie...

Wybieramy zmywarkę. Polecane modele kupisz teraz taniej

Niedroga i ekonomiczna w eksploatacji zmywarka to więcej czasu i pieniędzy dla ciebie. Dobre zmywarki kupimy teraz nieco taniej, dlatego warto zdecydować już teraz, która z nich najlepiej spełni nasze oczekiwania. Nie zawsze najtańszy model będzie najbardziej opłacalny.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wybieramy zmywarkę. Polecane modele kupisz teraz taniejŹródło: Fotolia, fot: Andrey Popov
d3s4iof
d3s4iof

Wybieramy zmywarkę – oszczędzaj pieniądze i zmywaj do woli

Nietrudno kupić tanią zmywarkę. Jedna wizyta w sklepie ze sprzętem AGD wystarczy, aby wrócić do domu z modelem w atrakcyjnej cenie, np. poniżej 1 tys. zł. Atrakcyjna promocja pozwala zaoszczędzić dodatkowo nawet kilkaset złotych, ale w niektórych przypadkach pieniądze i tak musimy wydać. Po pierwsze mogą nas czekać wysokie koszty eksploatacji sprzętu, a po drugie: zmywarka może mimo większych wymiarów mieścić mało naczyń, przez co będzie pracować częściej. Która zmywarka jest więc najbardziej opłacalna?

Oszczędzaj skutecznie i nie daj się chwytom marketigowym

Nasz pomysł na tanie zmywanie to przede wszystkim rozsądne korzystanie z naczyń. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowego talerzyka lub kilku półmisków, na których dekoracyjnie będą spoczywać zwykłe kanapki – po prostu używajmy ich mniej. Nowoczesne zmywarki zużywają mniej prądu i wody, ale w wielu sytuacjach wystarczy opłukać np. talerz lub szklankę i odstawić na suszarkę.

Oszczędne zmywanie dla spryciarzy to też odpowiednia zmywarka, która oczyści naczynia po wszystkich, rodzinnych posiłkach. Zmywanie w kuchennym zlewie generuje wysokie koszty poboru mediów, jest czasochłonne i nieekologiczne, a dodatkowo wyjątkowo nużące. Jesli mamy tego dość, wybierzmy zmywarkę w dobrej klasie energetycznej, czyli minimum A+. Zwracajmy uwagę na roczne zużycie prądu w kilowatogodzinach (kWh), które łatwo przeliczyć na roczny rachunek. Sprzedawca sprzętu AGD podpowie nam, który z obecnie przecenionych lub np. objętych promocją urządzeń ma najlepsze parametry.

Mała, ale wydajna – zmywarka do kuchni

Im częściej zmywasz, tym więcej prądu i wody zostaje zużyte, dlatego istotna jest pojemność zmywarki. Odpowiednia pojemność powinna być dopasowana do liczebności rodziny. Dla pracującej pary lub singla zmywarka może mieć mniejszą szerokości, np. do 50 cm.

Zmywarka - duża, mała, a może sprytna?

Poza ceną sprzętu oraz zużyciem energii i wody istotna jest optymalna pojemność zmywarki, która nie wynika wyłącznie z jej zewnętrznych wymiarów. Duża zmywarka może mieć grubsze ścianki oraz kratki, na których mieści się mało naczyń, a dużo mniejsze urządzenie może okazać się lepiej przemyślane i bardziej pojemne. Sprytne wnętrze zmywarki może zwiększyć jej pojemność nawet o kilka kompletów naczyń. Taki komplet to popularna miara pojemności zmywarki, która obejmuje: duży talerz, mały talerz, talerzyk, zestaw sztućców, talerz do zupy lub miskę, kubek bądź szklankę oraz zestaw sztućców.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3s4iof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s4iof