Trwa ładowanie...

Twój pupil często zostaje sam? Przydatne gadżety dla psów i kotów

Nawet najbardziej samodzielne psy i koty wymagają uwagi w postaci prostych czynności, takich jak zapewnienie pożywienia i czystości. Zdarza się jednak, że pupil zostaje sam na wiele godzin, a nawet na kilka dni, jeśli wybieracie się na urlop. Na szczęście są gadżety, które ułatwią pozostawienie czworonogiego przyjaciela bez opieki i bez szkody dla jego żołądka i zdrowia.

Ulubione zabawki to podstawaUlubione zabawki to podstawaŹródło: Unsplash, fot: Mathew Coulton
d1vk44z
d1vk44z

Choć bardzo kochamy swoje zwierzęta, to nie zawsze możemy z nimi przebywać przez całą dobę. Te jednak nie rozumieją, że musimy wychodzić do pracy lub wyjeżdżamy na krótki urlop i zabranie ich ze sobą byłoby logistycznym wyzwaniem. Jednocześnie rozpoznają nasze nawyki i uczą się harmonogramu dnia, zwłaszcza w kwestii regularnego dostarczania posiłków. Jak w takim razie umilić i ułatwić pupilowi samotnie spędzony czas? Z pomocą przychodzą nowe technologie.

Pożywienie to podstawa

Jedzenie i picie to jedne z podstawowych potrzeb ludzi i zwierząt. Jak sprawić, żeby pupil był nakarmiony pod naszą nieobecność? Z pomocą przychodzą automatyczne podajniki do karmy suchej i mokrej. Są skonstruowane tak, że przechowywane w nich jedzenie na długo zachowuje świeżość. W przypadku podajników mokrej karmy można spotkać modele z funkcją chłodzenia.

Najlepiej wybrać urządzenie, które ma moduł Wi-Fi. Przy pomocy aplikacji z łatwością ustawicie harmonogram karmienia i wielkość porcji, a w razie czego dosypiecie coś ekstra za naciśnięciem przycisku. Ciekawostką są modele wyposażone w kamerę z czujnikiem ruchu, więc otrzymacie powiadomienie za każdym razem, gdy zwierzę zbliży się do dozownika. Będziecie mogli też podejrzeć, co dzieje się w pomieszczeniu.

Druga kwestia to nawodnienie. Kiedy woda zbyt długo stoi w misce, to pojawia się na niej osad i zwierzę może po prostu przestać pić. Zdarza się tak zwłaszcza w przypadku kotów. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zakup poidła z funkcją fontanny. Stały przepływ wody zapobiega osadzaniu się kurzu i sierści. Poidełka są często wyposażone w dodatkowe systemy filtracji, co może być przydatne w przypadku wody z kranu.

d1vk44z

Załatwianie potrzeb i nowe technologie

Właściciele psów w dużej mierze muszą zadbać o to, żeby ktoś wyszedł z czworonogiem pod ich nieobecność, jeśli wybierają się gdzieś na kilka dni. Wyjątkiem są mniejsze psy, które można nauczyć korzystania ze specjalnych podkładów. W przypadku kotów trzeba oczywiście czyścić kuwetę, ale tu jest sprytne rozwiązanie w postaci automatycznej kuwety.

Jak to działa? Zwierzę wchodzi do środka, kuweta "wyczuwa" je dzięki inteligentnemu czujnikowi i kiedy kot załatwi swoje potrzeby i wyjdzie, to uruchamia proces czyszczenia. Żwirek jest przesypywany, nieczystości są wyłapywane i lądują w osobnym pojemniku, a czysty piasek wraca do głównej części kuwety. Jeżeli korzystacie z kuwety otwartej, to tu również są wersje automatyczne. Kiedy zwierzę skończy korzystać z urządzenia, żwirek z nieczystościami jest zagrabiany do odpowiedniego pojemnika.

Inteligentne zabawki

Ostatni przystanek to zabawa i tu również znajdziecie ciekawe, inteligentne rozwiązania w postaci interaktywnych zabawek. Wyposażone w czujniki przeszkód i wgrane sekwencje ruchów sprawią, że wasz zwierzak będzie miał rozrywkę przez długi czas. Jak to działa? Na przykład interaktywna kość Cheerble Wickedbone może być sterowana za pomocą aplikacji. Ma 3 tryby pracy i 9 różnych ruchów. Zabawki zazwyczaj są w ruchu przez kilka minut, a kiedy w tym czasie zwierzę ich nie dotknie, to automatycznie się wyłączają. Kot z pewnością chętnie uskuteczni polowanie na inteligentną mysz, która nie da się złapać tak łatwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vk44z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1vk44z