Jak wybrać fotel masujący? Relaks i rozluźnienie na zawołanie
Masaż kojarzy nam się z przyjemnością i rozluźnieniem, ale żeby tej przyjemności doświadczyć, najpierw trzeba znaleźć odpowiedni salon lub spa i liczyć na to, że nie będzie długiej kolejki. Czy podobne doznania można sobie zapewnić również w domowym zaciszu? Oczywiście, że tak. Wystarczy kupić fotel masujący, dzięki któremu odprężenie będzie na wyciągnięcie ręki.
09.02.2024 | aktual.: 18.04.2024 15:37
Masaż ma zbawienny wpływ dla naszego ciała i psychiki. Rozluźnia, odpręża, pomaga pozbyć się napięcia, wspomaga krążenie krwi i łagodzi bóle mięśni. Często kojarzy nam się jednak z wizytami w specjalistycznych gabinetach i choć nic nie zastąpi profesjonalnego i wykwalifikowanego masażysty, to fotele masujące cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możesz liczyć na relaks w dowolnym momencie. Wystarczy wygodnie usiąść, wybrać odpowiedni program i cieszyć się masażem.
Zanim ruszysz na zakupy
W przypadku wizyty w profesjonalnym salonie masażu są sytuacje, kiedy można spotkać się z odmową. Wszystko zależy od stanu zdrowia osoby masowanej. Jeśli chodzi o fotele masujące, to również należy przestrzegać pewnych zasad. Powinny ich unikać osoby z wysoką gorączką, złamaniami kości, skaleczeniami, żylakami nóg, kobiety w ciąży, osoby ze świeżymi ranami pooperacyjnymi, wszczepionymi aparatami elektrycznymi, urazami kręgosłupa oraz nowotworami. Jeżeli więc macie problemy ze zdrowiem, to najlepiej skonsultować się z lekarzem jeszcze przed zakupem fotela.
Jak wybrać fotel masujący?
Na rynku jest wiele rodzajów foteli masujących i tak naprawdę od waszego budżetu i potrzeb zależy, co wybierzecie. Oczywiście, warto zwrócić uwagę na renomę danego producenta, ponieważ tego typu fotel jest skomplikowanym urządzeniem. Dlatego im bardziej zaufany producent, tym większa szansa, że sprzęt będzie wytrzymały i w razie czego możecie liczyć na dobry serwis gwarancyjny. Skoro jesteśmy przy wytrzymałości, to zdecydowanie powinniście zapoznać się z informacją o maksymalnej dopuszczalnej masie użytkownika. Producenci często umieszczają też sugerowany maksymalny wzrost osoby masowanej.
Reszta zależy już od waszych potrzeb i portfela. Fotele są podzielone na strefy, a ilość stref jest różna w zależności od stopnia zaawansowania sprzętu. Dzięki temu możecie skorzystać np. jedynie z masażu karku, pleców lub ud. Są też fotele z masażerami łydek, a nawet stóp i rąk. Wraz z podziałem na strefy producenci dodają różne predefiniowane programy masujące. Są też fotele, które można rozłożyć do pozycji leżącej, a także takie z funkcją grzania, która pomoże pobudzić krążenie.
Jeżeli nie fotel, to co?
Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie lub nie możecie mieć fotela masującego, to nic straconego. Z pomocą przychodzą maty masujące, które mają podobne właściwości, choć są mniej zaawansowane. Matę można rozłożyć na fotelu lub na łóżku i tu również traficie na różne programy pracy, podział na strefy, funkcję ogrzewania i wiele innych. Z racji mniejszych rozmiarów mata jest łagodniejsza w działaniu, ale po jej użyciu również będziecie zrelaksowani i odprężeni. Niektóre maty można zasilać z gniazda 12 V, więc będą doskonałym pomysłem dla tych, którzy dużo i często jeżdżą samochodem.