KuchniaModne hokery. Stylowe inspiracje i wnętrzarskie wskazówki

Modne hokery. Stylowe inspiracje i wnętrzarskie wskazówki

Meble barowe zyskały dużą popularność w aranżacjach nowoczesnych kuchni i mieszkań, gdzie jest dużo otwartej przestrzeni. Różnorodne modele z drewna, metalu, tkanin i tworzywa dają wiele możliwości.

Modne hokery. Stylowe inspiracje i wnętrzarskie wskazówki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.03.2019 | aktual.: 18.03.2019 13:29

Stołki, krzesła i stoliki barowe - modna kuchnia

Moda na otwarte kuchnie daje nam wiele możliwości aranżacji wnętrz z zastosowaniem oryginalnych mebli. Klasyczną zabudowę pod ścianą i zwykły stół mogą zastąpić efektowne, smukłe meble barowe. Mogą być wyższe lub niższe, posiadać oparcie i podłokietniki lub ich nie mieć. Różni je styl i materiały, z których zostały wykonane. Atrakcyjny stołek barowy z drewna akacjowego możemy kupić nawet poniżej 100 zł, a hokery z tworzywa i metalu jeszcze taniej.

Wysokie stoły i dopasowane do nich wysokością hokery to meble wywodzące się z barów, gdzie po drugiej stronie blatu stoi obsługujący nas barman. Poziom blatu powinien być na wysokości tuż poniżej klatki piersiowej osób, które będą korzystać z barowych mebli. Hokery mogą być ozdobą salonu lub służyć za rozkładane okazjonalnie meble.

Klasyczny minimalizm, stylizowane siedziska czy szaleństwo w stylu glamour?

Wysokie stołki i krzesła barowe to szeroki wybór przeróżnych opcji. Od klasycznych taboretów na wyższych nóżkach z poprzeczką, która ułatwia siadanie i pozwala oprzeć nogi, po oryginalne, tapicerowanie i zdobione hokery idealne do buduaru pachnącego drogimi perfumami. Hokery świetnie wpisują się w nowoczesny styl otwartych mieszkań typu studio lub do loftów.

Klasyczne stołki, które będą pasować do kuchni w wielu stylach, to przede wszystkim proste hokery metalowe i drewniane. Te ostatnie w ostatnich latach stały się nieco tańsze, a to ze względu na możliwość wykonania ich z drewna odzyskanego. Klasyczna odmiana hokera to metalowa podstawa i drewniane siedzisko.

Obraz
© iStock.com

Tapicerowane hokery

Elegancką odmianą krzesła barowego są hokery z tapicerką z tkaniny lub skóry. Dawniej tapicerowane meble były zarezerwowane do wnętrz, gdzie nie były podatne na plamienie, wchłanianie kuchennych zapachów i wilgoć. Teraz pod tym względem panuje większy luz i tapicerowane stołki barowe wstawiamy także do kuchni, gdzie tworzą przytulny klimat. Chętnie wybierane do współczesnych, jasnych kuchni są hokery z białą tapicerką ze skóry ekologicznej.

Stylowe wnętrze z barem lub wysoką wyspą

Wyjątkowy wygląd mebli barowych oraz przyjemna atmosfera, którą tworzą, zyskały spore grono entuzjastów. Po pierwsze to wizualna odmiana dla klasycznych blatów i stołów, a po drugie to praktyczny dodatek we wnętrzach o nietypowym układzie i oryginalnym wystroju. Wyższe taborety lub stołki barowe są sposobem na zagospodarowanie miejsca pod oknem, gdzie znajduje się szeroki parapet, blat lub półka.

Meble barowe są nieocenioną pomocą we wnętrzach, gdzie brak miejsca dla zwykłego stołu otoczonego krzesłami. Klasyczne stoły o kształcie koła, kwadratu lub prostokąta zajmują dużo więcej miejsca, niż kompaktowe blaty ze smukłymi stołkami. Szerokość blatu barowego jest dużego mniejsza od klasycznego stołu, dzięki czemu możemy go postawić przy ścianie w wąskim pomieszczeniu. Stołki barowe wsuniemy pod blat, kiedy nie będą potrzebne.

Obraz
© Shutterstock.com

Meble barowe do otwartych kuchni

Hokery są idealnym rozwiązaniem, jeśli planujemy w kuchni wyspę lub pół-wyspę, przy których gotowanie będzie się odbywać na stojąco. Popularne rozwiązanie w otwartych mieszkaniach to także podłużny blat roboczy na standardowej wysokości, przy którym równolegle biegnie blat podwyższony o około 20 do 30 centymetrów. Niższy blat roboczy jest częścią kuchni, a blat baru z wysokimi stołkami to już przestrzeń salonu. Taka aranżacja to dobry sposób na ukrycie kuchennego bałaganu.

Obraz
© Materiały prasowe
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)