Trwa ładowanie...

Jak wybrać pralkę? Zwróć uwagę na ochronę tkanin i codzienną wygodę

Można powiedzieć, że nowoczesne pralki po prostu piorą. Dużo trafniejsze będzie jednak stwierdzenie, że ich kluczową funkcją jest ułatwianie nam życia. Jest to możliwe dzięki pomysłowym rozwiązaniom, za sprawą których możemy oszczędzić czas, pieniądze czy zadbać o ekologię. No i – co pozostaje kluczową kwestią – perfekcyjnie wyprać ubrania.

Jak wybrać pralkę? Zwróć uwagę na ochronę tkanin i codzienną wygodęŹródło: materiały partnera
d2vtzne
d2vtzne

Pranie przez wieki było żmudną, czasochłonną czynnością. Trud praczek, pochylonych nad brzegami rzek czy baliami z pianą, uwieczniali najwięksi artyści różnych epok. Wszystko zmieniło się za sprawą pierwszych pralek elektrycznych, które pojawiły się pod koniec XIX wieku.

Gdy w 1937 roku na rynek trafiła pierwsza pralka automatyczna, pozwalająca na programowanie cyklu prania, mogło się wydawać, że technologia osiągnęła szczyt wyrafinowania. Nic bardziej mylnego! To, jak wiele można było zmienić i udoskonalić, wspaniale pokazują współczesne, zaawansowane pralki oferowane przez markę Samsung. Co w nich wyjątkowego?

Zadbaj o planetę!

Samsung udowadnia, że można. Zwłaszcza, gdy myśląc o codziennym praniu spojrzymy nieco szerzej – na dobro naszej planety, dbałość o garderobę, a przy okazji troskę o zawartość portfela. Funkcją, która pozwala połączyć te kwestie, jest EcoBubble™.

Zastosowane w pralkach rozwiązanie zaczyna działać jeszcze przed rozpoczęciem właściwego prania. Technologia EcoBubble™ w sprytny sposób łączy wodę, detergent i powietrze, tworząc aktywną pianę. Jej zadaniem jest superszybkie wnikanie w tkaninę i zmiękczanie zabrudzeń. Przekłada się to na skuteczniejsze pranie.

d2vtzne

Co więcej, usuwanie zabrudzeń jest możliwe w niższych temperaturach. Pozwala to na oszczędność energii, a także pieniędzy – pierzemy szybciej i taniej, a tkaniny nie są narażone na kontakt z wysokimi temperaturami. Do sumy korzyści warto dodać w tym miejscu troskę o ekologię – obniżenie temperatury prania oznacza niższe zużycie energii.

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Dzięki EcoBubble możemy inwestować w garderobę najwyższej jakości, która posłuży nam latami. Koniec obaw, że po kilku praniach ubrania stracą fason, a tkaniny delikatność. Less Waste? Z pralkami Samsunga to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

To ty decydujesz

Chyba każdemu z nas zdarzają się chwile roztargnienia. Nietrudno o nie również w domu. Gdy dołożymy do tego pośpiech czy próby okiełznania bałaganu, może okazać się, że już rozpoczęliśmy pranie, gdy natrafiamy na jakąś podstępną, przebiegle ukrytą skarpetkę czy bluzę, w której właśnie przyszliśmy do domu.

d2vtzne

Co robić? Czekać do następnego prania? Uprać pojedynczą sztukę garderoby? Na szczęście Samsung uwalnia nas od takich rozterek rozwiązaniem o nazwie AddWash™. Dzięki niemu możemy dorzucić do bębna dodatkową sztukę garderoby. Albo dodać jakieś ubranie tylko na konkretny etap prania, jak płukanie czy wirowanie.

Wszystko to za sprawą niewielkich, dodatkowych drzwiczek umieszczonych na frontowej ściance pralki, przez które możesz dorzucić do pralki dowolną część garderoby, kiedy pralka jest już w trakcie pracy. Genialne w swojej prostocie, a przy okazji szalenie praktyczne!

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Komfort dzięki technologii

Czas to nasz najcenniejszy, nieodnawialny zasób. Co zrobić, aby mieć go nieco więcej? Jednym ze sposobów jest skrócenie czasu, potrzebnego na wykonywanie obowiązków domowych, na przykład obsługę naszego prania. Samsung zadbał o to za pomocą technologii QuickDrive™.

d2vtzne

To znacznie więcej niż tylko kolejny, marketingowy slogan. To prawdziwa rewolucja w praniu, wprowadzona przez innowacyjną konstrukcję wnętrza pralki i zastosowaniu bębna z ruchomą, tylną płytą.

Podczas prania bęben i płyta obracają się w przeciwnych kierunkach, co wpływa na szybsze i skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. Udoskonalenie dotyczy także skuteczniejszego wirowania, możliwego dzięki specjalnie wyprofilowanemu wnętrzu bębna. Wisienką na torcie jest w tym przypadku innowacja, dotycząca płukania – dodatkowe drogi natrysku pozwalają na skrócenie jego czasu.

QuickDrive™ jest kompleksowym rozwiązaniem, dbającym zarówno o nasze pranie, jak i czas, pozwala skrócić czas prania nawet o połowę. Szybkie i dokładne pranie – czy od pralki można oczekiwać czegoś więcej? Owszem, można, czego przykładem jest funkcja autodozowania. Dzięki niej środki piorące można uzupełniać znacznie rzadziej, bo pralka samodzielnie dobierze optymalną ilość detergentu i płynu do płukania. W praktyce oznacza to, że mamy mniej zadań na głowie: środki czystości możemy uzupełniać tylko raz w miesiącu.

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Codzienny komfort

Pranie, a zwłaszcza wirowanie, przed laty oznaczało uciążliwy hałas. Nic dziwnego, że nie brakowało doraźnych domowych sposobów, usiłujących rozwiązać ten problem, jak wygłuszanie miejsca ustawienia pralki czy stosowanie różnego rodzaju mat antywibracyjnych.

d2vtzne

Dzisiaj nie musimy się tym przejmować. Dzięki zastosowaniu przez Samsunga nowoczesnego silnika inwerterowego, w połączeniu z pieczołowicie zaprojektowanym bębnem, pralka jest cicha, a skuteczne wirowanie nie oznacza wysokiego poziomu hałasu. Pralka pracuje niezwykle cicho dzięki zaawansowanej technologii redukującej wibracje VRT-M.

Codzienną eksploatację ułatwia także możliwość zdalnej kontroli nad pralką QuickDrive™ – zarówno nad jej stanem technicznym, jak i postępami prania. Jest to możliwe poprzez aplikację mobilną SmartThings, dzięki której informacje o urządzeniu możemy zobaczyć na ekranie smartfona.

Co więcej, dzięki funkcji Asystenta Prania, po wprowadzeniu informacji na temat naszych ubrań, rodzaju tkanin czy poziomu zabrudzeń, możemy otrzymać wskazówki, dotyczące wyboru właściwego programu. Wsparcie w tej kwestii zapewni także program Pranie Optymalne, dzięki któremu pralka przeanalizuje informacje o wadze ubrań i stopniu ich zabrudzenia, samodzielnie dobierając najlepsze parametry prania.

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Jaką pralkę wybrać?

Wybór pralki jest często decyzją na długie lata. Warto zatem dokonać go z uwagą i uwzględnić nie tylko kwestie związane bezpośrednio z praniem, ale także z codzienną obsługą, dodatkowymi możliwościami czy wygodą, jaka zapewnia zdalny nadzór nad urządzeniem. A także z gwarancją producenta, wynoszącą – w przypadku stosowanych w pralkach Samsunga, nowoczesnych silników Digital Inverter – aż 10 lat.

d2vtzne

Sprawą o kluczowym znaczeniu jest także oszczędność: czasu, pieniędzy i zasobów naszej planety. Wysoka klasa energetyczna, technologie poprawiające skuteczność prania, możliwość usuwania zabrudzeń w niższej temperaturze – wszystkie te cechy mają bezpośrednie, praktyczne przełożenie zarówno na stan naszego portfela, jak i kwestie związane z optymalnym wykorzystaniem zasobów naszej planety.

Materiały partnera
Źródło: Materiały partnera

Nie bez znaczenia są aspekty związanie z ergonomią i wzornictwem, docenianym – jak w przypadku modelu WW10M86INOA – prestiżową nagrodą iF Design Award. Za tę pierwszą kwestię odpowiadają przemyślane funkcje i praktyczne rozwiązania, jak choćby AddWash. To drugie oznacza staranny projekt, skupiający się nie tylko na kwestiach technicznych i praktycznych rozwiązaniach, ale także na wyglądzie urządzenia. W przypadku pralek Samsunga projektantom należą się duże brawa – to udane połączenie funkcjonalności z cieszącym oko wyglądem.

Materiał powstał we współpracy z marką Samsung.

d2vtzne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vtzne