ycipk-2irteb

Poduszki dekoracyjne – świetny dodatek do wnętrz

Jesteś fanem dekoracyjnych drobiazgów? Przyjrzyj się poduszkom. Ten dodatek potrafi diametralnie odmienić starą i nudną kanapę, fotel lub łóżko, a zarazem całe wnętrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poduszki dekoracyjne można układać na różne sposoby
Poduszki dekoracyjne można układać na różne sposoby (Materiały prasowe)
ycipk-2irteb

Poduszki dekoracyjne – rozmiar i liczba

Poduszki dekoracyjne dobiera się względem wielkości sofy, kanapy lub fotela. Modele niewielkich rozmiarów (35x35 cm) świetnie pasują do foteli, łóżek w sypialni oraz mniejszych sof i kanap z niskim oparciem. Do mebli trzyosobowych będą pasowały poduszki o wymiarach 40x40 cm, natomiast największe egzemplarze – ok. 70x70 cm – sprawdzą się do rozbudowanych sof czy szerokich narożników.

Podobnie jest z liczbą poduszek. Na dużych sofach i narożnikach (na ok. 3 osoby) zmieścimy ok. 5-6 poduszek. Na sofach 2-osobowych położymy 3-4 poduszki, natomiast na fotelach i szezlongach zmieścimy 2 poduszki.

ycipk-2irteb
unsplash.com
Podziel się

Poduszki dekoracyjne – ważna asymetria

Przy układaniu poduszek ważna jest swego rodzaju dysharmonia. 5 identycznych modeli obok siebie to dość nudne, sztampowe rozwiązanie, które sprawia, że wszystkie egzemplarze się ze sobą "zlewają", a wzrok nie ma się na czym skupić. Jeśli chcesz przyciągać uwagę, ułóż obok siebie kilka poduszek o różnych rozmiarach i o niejednolitym wypełnieniu. Jedne mogą mieć wzory, inne nie. Ważne jednak, by miały wspólny akcent, np. zestaw kolorów. Świetnie więc sprawdzą się kompozycje złożone z jednej, bardzo wzorzystej poduszki oraz kilku mniejszych i większych modeli w kolorach tychże wzorów.

ycipk-2irteb

Poduszki dekoracyjne – kolory

Aby prawidłowo dobrać kolory, weź pod uwagę całe wnętrze. Poduszki powinny łączyć się z jakimś elementem wystroju, np. z zasłonami, dywanem czy ścianami. Barwy muszą się uzupełniać, a świetnie sprawdzą się tonacyjne kontrasty, np. pudrowy róż, fuksja lub biel.

Kolory można łączyć względem 3 zasad, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Kompozycje monochromatyczne powinny zawierać 3 odcienie tego samego koloru. Kompozycje pokrewne łączą kolory leżące obok siebie na kole barw (np. czerwień-róż-fiolet lub zieleń-żółć-pomarańcz). Kompozycje uzupełniające oparte są na kontraście (np. żółć-fiolet).

ycipk-2irteb
Shutterstock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2irteb

ycipk-2irteb
ycipk-2irteb