Trwa ładowanie...
d1985js

Najmodniejsze wzory tapet. Wybierz wzór i kolor idealny do twojego mieszkania

Jeśli tapeta to dla ciebie relikt lat 90., sprawdż oryginalne wzory, które zwracają uwagę. Kolor, wzór, faktura i styl w 30 nowoczesnych odsłonach dla każdego wnętrza i osobowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elegancka tapeta może zgrać się np. z materiałem obiciowym łóżka w sypialni
Elegancka tapeta może zgrać się np. z materiałem obiciowym łóżka w sypialni (Shutterstock.com)
d1985js

Co można zrobić z jedną rolką tapety?

Nawet niewielka ilość tapety może skutecznie odmienić wnętrze. W zależności od tego, jak długi jest pas tapety nawiniętej na rolkę, kupimy od kilku do kilkudziesięciu metrów ozdobnej tkaniny, papieru lub tworzywa.

Najczęściej pokrywamy tapetą wyznaczone wnętrze lub dużą płaszczyznę, ale pomysłów jest znacznie więcej, tak samo jak wzorów. Wiele możliwości daje nam tapetowanie jednej ściany, np. za kanapą.

d1985js

Kreatywnie i stylowo

Tapeta możemy też wyznaczyć określoną strefę w mieszkaniu. Miękka kanapa otoczona ścianami z motywem w ciepłych, relaksujących kolorach będzie miejscem idealnym do odpoczynku. Idealne do takiego kącika relaksu będą np. subtelne, tradycyjne kwiaty.

Jako akcent możemy zastosować tapetę w jednym pasie, np. od podłogi do sufitu za komodą lub kanapą. Taki pas tapety będzie stanowił pionowy akcent dekoracyjny. Jeśli umiejętnie skomponujemy go np. z poduszkami na kanapie i efektownymi zasłonami, stworzymy niskim kosztem całkiem nowy wystrój.

d1985js

Nie tylko ściany

Możliwość oklejenia drzwi lub mebla oryginalny wzorem to tani sposób na odnowienie starego mieszkania przy małym budżecie. Ciekawym pomysłem jest też kreatywne tapetowanie mieszkań na poddaszu, gdzie tapetę umieszcza się bezpośrednio na skosie lub na sąsiadującej z nim ścianie. Takie kreatywne podejście pozwala stworzyć niebanalny styl wnętrza.

d1985js

Czy tapeta może być modna?

Popularny motyw flamingów lub charakterystycznych liści palmy nawiązują do egzotycznej przyrody. Zastosowane w popularnych, minimalistycznych lub skandynawskich wnętrzach nadadzą im nowego charakteru.

Wśród najciekawszych wzorów tapet bez problemu znajdziemy motyw z ulubionego komiksu.

d1985js

Niepowtarzalne wnętrze z tapetą 3D

Pomysłowe fototapety nie są już tylko wspomnieniem z lat 90., lecz oryginalnym tłem dla nowoczesnych mebli. Współczesne materiały, które wykorzystuje się do produkcji tapet to już nie papier, który był podatny na zadarcia i zaplamienia, lecz trwałe i zmywalne powierzchnie. Na szczególną uwagę zasługują nadruki w wersji 3D i piękne tapety z pejzażami z odległych miejsc.

Możemy też okleić nimi drzwi:

d1985js

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1985js

d1985js
d1985js