Trwa ładowanie...

Materac dopasowany do kręgosłupa. Będziesz spać, jak na chmurce

Jeśli masz problemy z zasypianiem, a rano budzisz się z bólem kręgosłupa, to problem tkwi w nieodpowiednim materacu. Jego zmiana sprawi, że poczujesz się lepiej i poprawi się komfort wypoczynku.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Materac dopasowany do kręgosłupa. Będziesz spać, jak na chmurceŹródło: Shutterstock.com
d4ftkda
d4ftkda

Wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się z początku wydawać. Poszczególne modele różnią się nie tylko wielkością, ale i budową. Wybór powinien być przede wszystkim podyktowany osobistymi potrzebami.

Materac służy odpowiedniemu podparciu ciała spoczywającego w pozycji leżącej. Odpowiednio dobrany zapewni lepszą regenerację sił, a także zadba o kondycję kręgosłupa. Warto również zadbać o to, by w parze z wygodą szła wytrzymałość. Dlatego powinno się wybrać materac, który będzie przede wszystkim pasować do wzrostu, ale i wagi ciała.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Materace dzieli się na kilka podstawowych typów:

d4ftkda

Materace sprężynowe

Zwane są również bonelowymi, różnią się od siebie liczbą zwojów poszczególnych sprężyn. Im będzie ich więcej, tym grubszy i bardziej miękki materac. Dlatego warto wybierać takie, w których ilość skrętów w poszczególnych sprężynach jest największa. Na wierzchu materaca znajduje się kilka warstw – może to być ochronna pianka, kokosowa mata, bądź specjalna wkładka tapicerska. Ich największą zaletą jest stosunkowo niska cena, z drugiej strony dopasowanie materaca do kształtu ciała i krzywizny kręgosłupa jest mniejsze niż w innych typach.

Materace kieszeniowe

To udoskonalona wersja materiałów sprężynowych. Każda ze sprężyn jest umieszczona w specjalnej kieszonce, a następnie wszystkie klejone są w jedną całość, co zapobiega ich przypadkowemu przemieszczaniu. To przekłada się na zwiększoną trwałość, jak i również dopasowanie do ciała, zwłaszcza, jeśli wybierzesz materac z większą liczbą drobniejszych sprężyn.

Materace lateksowe

W przeciwieństwie do powyższych modeli wykonane są ze specjalnego, jednolitego materiału, który doskonale dopasowuje się do krzywizny pleców i zapewnia odpowiednią odporność na odkształcenia. Lateks połączony z mleczkiem kałczukowym ma strukturę przypominającą nieco plaster miodu, z dużą liczbą mikroporów, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Brak sprężyn oznacza ponadto, że tego typu materac jest wyjątkowo cichy, nie skrzypi przy każdym ruchu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Materace termoelastyczne

Jeśli liczysz na idealne dopasowanie materaca do kształtu ciała, to będzie najlepszy wybór. Pod wpływem temperatury ciała materiał, z którego wykonano wnętrze materaca dopasowuje się do kręgosłupa, zapewniając optymalne ułożenie na całej długości. Ma świetne właściwości ortopedyczne i nadaje się dla osób z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa. To jedne z najdroższych modeli dostępnych na rynku.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ftkda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ftkda