Trwa ładowanie...
d3pn60t

Materac dopasowany do kręgosłupa. Będziesz spać, jak na chmurce

Jeśli masz problemy z zasypianiem, a rano budzisz się z bólem kręgosłupa, to problem tkwi w nieodpowiednim materacu. Jego zmiana sprawi, że poczujesz się lepiej i poprawi się komfort wypoczynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wygodny materac to podstawa dobrego snu
Wygodny materac to podstawa dobrego snu (Shutterstock.com)
d3pn60t

Wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się z początku wydawać. Poszczególne modele różnią się nie tylko wielkością, ale i budową. Wybór powinien być przede wszystkim podyktowany osobistymi potrzebami.

Materac służy odpowiedniemu podparciu ciała spoczywającego w pozycji leżącej. Odpowiednio dobrany zapewni lepszą regenerację sił, a także zadba o kondycję kręgosłupa. Warto również zadbać o to, by w parze z wygodą szła wytrzymałość. Dlatego powinno się wybrać materac, który będzie przede wszystkim pasować do wzrostu, ale i wagi ciała.

Shutterstock.com
d3pn60t

Materace dzieli się na kilka podstawowych typów:

Materace sprężynowe

Zwane są również bonelowymi, różnią się od siebie liczbą zwojów poszczególnych sprężyn. Im będzie ich więcej, tym grubszy i bardziej miękki materac. Dlatego warto wybierać takie, w których ilość skrętów w poszczególnych sprężynach jest największa. Na wierzchu materaca znajduje się kilka warstw – może to być ochronna pianka, kokosowa mata, bądź specjalna wkładka tapicerska. Ich największą zaletą jest stosunkowo niska cena, z drugiej strony dopasowanie materaca do kształtu ciała i krzywizny kręgosłupa jest mniejsze niż w innych typach.

d3pn60t

Materace kieszeniowe

To udoskonalona wersja materiałów sprężynowych. Każda ze sprężyn jest umieszczona w specjalnej kieszonce, a następnie wszystkie klejone są w jedną całość, co zapobiega ich przypadkowemu przemieszczaniu. To przekłada się na zwiększoną trwałość, jak i również dopasowanie do ciała, zwłaszcza, jeśli wybierzesz materac z większą liczbą drobniejszych sprężyn.

Materace lateksowe

W przeciwieństwie do powyższych modeli wykonane są ze specjalnego, jednolitego materiału, który doskonale dopasowuje się do krzywizny pleców i zapewnia odpowiednią odporność na odkształcenia. Lateks połączony z mleczkiem kałczukowym ma strukturę przypominającą nieco plaster miodu, z dużą liczbą mikroporów, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Brak sprężyn oznacza ponadto, że tego typu materac jest wyjątkowo cichy, nie skrzypi przy każdym ruchu.

Shutterstock.com

Materace termoelastyczne

Jeśli liczysz na idealne dopasowanie materaca do kształtu ciała, to będzie najlepszy wybór. Pod wpływem temperatury ciała materiał, z którego wykonano wnętrze materaca dopasowuje się do kręgosłupa, zapewniając optymalne ułożenie na całej długości. Ma świetne właściwości ortopedyczne i nadaje się dla osób z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa. To jedne z najdroższych modeli dostępnych na rynku.

d3pn60t

Podziel się opinią

Share

d3pn60t

d3pn60t