Najmodniejsze drzwi w kolorze ciemnego drewna. Wiśnia, dąb i wenge najchętniej wybierane do eleganckich wnętrz
Choć największą popularność drzwi w kolorze wenge i innych gatunków ciemnego drewna mają już za sobą, to nadal uchodzą za bardzo eleganckie. Zobaczcie stylowe drzwi w najlepszym wydaniu.
12.07.2018 | aktual.: 13.07.2018 12:57
Fenomen ciemnych drzwi
Wystrój eleganckiego, ciemnego wnętrza sprawia wrażenie luksusowego miejsca, w którym wypoczynek jest czystą przyjemnością. Efektowna kanapa, meble z subtelnym połyskiem i dopełniające całości eleganckie okna i drzwi. Jasne, nowoczesne skrzydła wybieramy do pokoju dziennego i jasnego salonu połączonego z kuchnią czy pokoju dziecięcego, ciemne zaś do stylowych, luksusowych wnętrz o unikatowym wystroju. Chętnie wybierane są ciemne odcienie dębu, drewna wiśniowego lub egzotycznych, droższych gatunków drzew. Jeśli stawiamy na drzwi okleinowe, możemy w ten sposób sporo zaoszczędzić i wybrać produkt o luksusowym wyglądzie.
Ciemne drzwi w mieszkaniu tworzą wizualnie dużą, ciemną plamę i bywa, że mają tendencję do wizualnego zmniejszania pomieszczeń. Nie zaleca się ich w pokojach dziennych czy do nauki. Stały się na pewien czas hitem głównie w związku z popularnością imitacji i oklein drewna egzotycznego, a w szczególności słynnego wenge.
Zobacz także
W kolorze wenge i ciemnego dębu urządzono tysiące polskich wnętrz, tworząc eleganckie wystroje mieszkań i domów, na tle których fantastycznie prezentowały się jasne, często złote lub srebrne akcenty np. świeczników lub poduszek z poszewkami.
Stylowe wnętrze z ciemnymi drzwiami
Na tle ciemnej ściany drzwi w kolorze egzotycznego drewna lub drewna bejcowanego na ciemne kolory będą niemal niewidoczne. To zabieg, który może stać się naszą inspiracją na metamorfozę mieszkania, które wydaje nam się nudne.
Równie efektowna zmiana wnętrza lub pomysł na nowe mieszkanie to ciemne drzwi dobrane pod kolor podłogi z dość masywnymi ościeżnicami. Takie duże, ciemne drzwi warto jednak urozmaicić za pomocą przeszkleń, które przełamią jednolitą strukturę i będą dekoracyjnym elementem. Do wyboru mamy różne kształty i układy szybek, z których najczęściej wybieramy pojedyncze przeszklenie u góry skrzydła lub poziome przeszklenia w regularnych odstępach. Warto zdecydować się nawet na niewielkie szybki, aby doświetlić wnętrze - to rozwiązanie sprawdzi się w szczególności wtedy, kiedy wybieramy drzwi do całego mieszkania z przedpokojem bez okien.
Zobacz także