WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Eleganckie, nowoczesne i prawie niewidoczne. Neutralne drzwi do mieszkań

Do małego mieszkania, ciemnego przedpokoju i nietypowych wnętrz. Neutralne drzwi są uniwersalnym rozwiązaniem także na ukrycie nadprogramowego przejścia w starym budownictwie. Przygotowaliśmy zestawienie ciekawych, neutralnych drzwi w kilku wariantach cenowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Neutralne drzwi, listwy przypodłogowe i meble mogą stworzyć spójną całość
Neutralne drzwi, listwy przypodłogowe i meble mogą stworzyć spójną całość (Materiały prasowe)
WP

Neutralne drzwi – idealne do wielu wnętrz i niedrogie

Charakterystyczne, modne drzwi z dość masywnymi ościeżnicami prezentują się efektownie, ale są wizualnie dość ciężkie. Choć podoba nam się ich nowoczesny dizajn, to nie zawsze nadają się do małych wnętrz. Aby nie przytłoczyć małego pokoju lub ciemniejszych wnętrz, warto wybrać neutralny model drzwi. To subtelne rozwiązanie, które wkomponuje się jak kameleon do większości wnętrz, a do tego pozwoli zaoszczędzić, bo takie niemal niewidoczne drzwi bez problemu dostaniemy w atrakcyjnej cenie.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Czy jasne drzwi są banalne?

WP

Wielu z nas jasne, malowane drzwi kojarzą się z mało przytulnym, chłodnym wnętrzem urzędu lub szkoły. W takich miejscach faktycznie stosowano niezbyt atrakcyjne wizualnie drzwi pokryte farbą olejną. Obecnie gładkie modele drzwi dostaniemy też w ładnych, subtelnych wersjach. Alternatywą dla białych i kremowych drzwi są bardzo jasne odcienie drewna, czyli najlepsza opcja do tradycyjnych wnętrz, które chcemy rozjaśnić. Co więcej, jasne, drewniane drzwi mogą być ozdobione przeszkleniami, które doświetlą pomieszczenie.

WP.PL
Podziel się
WP

Ukryte przejście

Jeśli remontujemy stare mieszkanie np. w kamienicy lub odświeżamy dom, mamy gotowy układ pomieszczeń, który nie zawsze daje się zmienić. Stary układ pomieszczeń z nietypową lokalizacją drzwi, układ przejściowych pomieszczeń potrafi sprawić niemały kłopot w aranżacji. Przez zastosowanie neutralnych na tle ścian i wystroju drzwi można sprytnie wykorzystać do zatuszowania wejścia do sypialni, schowka lub małego pokoju.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Rozjaśnią przedpokój

WP

Kolejne zastosowanie jasnych drzwi to metamorfoza tradycyjnego przedpokoju. Remont ciemnego mieszkanie z korytarzem bez okien i dużą liczbą drzwi może się stać wręcz spektakularna, jeśli wymienimy, ciężkie, stare drzwi na nowe i jasne, z dopasowanymi ościeżnicami. Idealne do gładkich ścian będą białe, proste drzwi. W zależności od wystroju i upodobań możemy wybrać matowe, półmatowe lub lakierowane. Najbardziej uniwersalne i praktyczne będą półmatowe.

Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP