Trwa ładowanie...
d42zqkw

Jedna zmiana — wielki efekt. Wymiana drzwi wewnętrznych

Jak często wymienia się drzwi wewnętrzne? Najczęściej taka decyzja zapada w momencie budowy domu, kiedy wykańczamy mieszkanie, które kupiliśmy w surowym stanie lub przy generalnym remoncie lokalu z rynku wtórnego. Za ich pomocą możemy skutecznie odmienić wnętrze, dlatego warto mieć ciekawą inspirację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oryginalne przeszklenie lub interesujący kolor drzwi sprawią, że mieszkanie nabierze wyrazu
Oryginalne przeszklenie lub interesujący kolor drzwi sprawią, że mieszkanie nabierze wyrazu (Materiały prasowe)
d42zqkw

Rozjaśniamy ciemne wnętrza

Wymiana wszystkich drzwi z ościeżnicami w kilkupokojowym mieszkaniu lub całym domu to rzadka zmiana i jeden z większych wydatków remontowych, dlatego zawsze dbamy o to, aby taka decyzja była przemyślana. Najczęściej decydujemy się na drzwi dopasowane do stylu pomieszczeń oraz umożliwiające rozjaśnienie wnętrza. Do wyboru mamy drzwi pełne lub przeszklone, z drewna lub płyty oraz produkty we wszystkich możliwych kolorach drewna i farb.

Jednym z najpopularniejszych modeli są te imitujące drewniane, ale z zachowaną strukturą i kolorystką wybranego gatunku drewna.

Doświetlamy mroczne zakamarki

d42zqkw

Jeden z ciekawszych efektów wymiany drzwi wewnętrznych daje zmiana drzwi pełnych na przeszklone. Opcje przeszklenia drzwi jest mnóstwo: drzwi z jednym przeszkleniem, z kilkoma przeszkleniami, przeszklenia pionowe lub poziome oraz rozmaite struktury i barwy szkła.

   Shutterstock.com

Drzwi z wyrazem

Jeśli do tej pory drzwi w naszych wnętrzach były ciemne, wyrazisty efekt da wstawienie jasnych, a nawet białych. Taki zabieg rozjaśni np. ciemny przedpokój. W taki sam sposób możemy dodać wnętrzu wyrazu. Wstawienie wyrazistych, dość masywnych drzwi o nowoczesnym wzornictwie całkowicie odmieni wnętrza. Powinno jednak być przemyślane, bo masywne ościeżnice w niektórych przypadkach mogą negatywnie wpłynąć na wygląd wnętrza. Takie drzwi nie pasują do małych pomieszczeń oraz takich, w których stoi dużo mebli.

   Materiały prasowe

Stylowa nowoczesność

Nowoczesne drzwi mogą być głównym bohaterem pomieszczenia. Taki wybór sprzyja generalnym remontom, natomiast nie zawsze będzie się dobrze komponować z zastanym wystrojem. Chyba że łączenie elementów wykończenia wnętrz, mebli i dodatków "z innej" bajki było świadomym zamysłem projektanta. Ciekawe rozwiązanie to np. drzwi szare lub w szarawym odcieniu drewna:

   WP.PL

Nowe drzwi do starego domu

Wymiana drzwi wewnętrznych powinna się zbiegać w czasie z każdą zmianą podłogi, tak, aby całe wnętrze było estetyczne i spójne. Stare budownictwo lub np. piękny, stary parkiet, który odświeżamy, wymagają przemyślanych decyzji dotyczących reszty wykończeń i wyposażenia domu lub mieszkania.

Jeśli nasz budżet pozwala nam na zakup tańszych drzwi, które trudno dobrać do zastanego wystroju, pomyślmy o neutralnych, wtapiających się w tło ściany drzwiach lub spróbujmy dopasować strukturę okleiny i jej barwę do koloru naturalnego drewna. Nie zawsze jest to łatwe, ale efekt jest wart zachodu.

   Materiały prasowe
d42zqkw

Podziel się opinią

Share

d42zqkw

d42zqkw