Trwa ładowanie...

Modne parawany. Funkcjonalny dodatek i stylowa dekoracja

Parawan mobilny daje nam dwie możliwości: modelujemy nim przestrzeń lub zmieniamy wygląd wnętrza. Pierwsza możliwość jest szczególnie przydatna w mieszkaniach, w których przestrzeń jest otwarta, drugą możemy zastosować w dowolnym miejscu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Modne parawany. Funkcjonalny dodatek i stylowa dekoracja
Źródło: iStock.com
d4dthi3

Parawan – modelujemy przestrzeń i zmieniamy styl

Parawany, zwane też dzielnikami pokojowymi, znamy głównie z wnętrz inspirowanych Japonią oraz lekarskich gabinetów. Parawan może jednak pełnić w pomieszczeniu wiele funkcji i stanowić efektowną ozdobę. Duży wybór parawanów pozwala wykorzystać je w salonach, łazienkach, garderobach, sypialniach, pokojach dziennych i dziecięcych.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Elegancki parawan do modnego mieszkania

Parawany dekoracyjne kojarzą się nam z wnętrzami niezwykle klimatycznymi i stylowymi. Materiały, faktury, style i barwy są w stanie odmienić wnętrze. Nasz salon mogą ozdobić różne style i opcje parawanów: parawany dwu-, trzy- i pięcioskrzydłowe z materiałów takich jak szkło, drewno i tworzywo.

Parawan do sypialni lub garderoby

Parawan, poza tradycyjną funkcją mobilnej przebieralni, może stworzyć świetny klimat w wybranym przez nas stylu. Zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w kobiecej stylistyce doskonale sprawdzą się parawany z subtelnymi motywami dekoracyjnymi lub np. neutralne i piękne w swojej prostocie parawany japońskie z charakterystycznym podziałem na kwadraty, lub prostokąty.

Spokojna, wysublimowana tonacja i miękkie linie wzoru — eleganckiego parawanu nie powinno zabraknąć w przytulnej sypialni oraz mieszkaniu w stylu glamour. Co ciekawe, ten mebel bardzo dobrze wygląda jako zagłówek łóżka, tło dla roślin czy innych mebli lub... kamuflaż dla zagraconego kącika.

Parawan do mieszkania typu studio

Parawany z kolorowymi wzorami to efektowne dodatki, a ich intensywne kolory to coś, co przyda się w naszych wnętrzach po długiej zimie. Warto spojrzeć na parawan jako niedrogą formę metamorfozy pomieszczenia. Takie przesłony pozwalają nam zmienić styl wnętrza bez potrzeby kosztownego i długotrwałego remontu.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Parawan dekoracyjny – przejście do innego świata

Niebanalnym rozwiązaniem jest parawan z nadrukiem. Możemy zamówić przesłonę którą przyozdobią zdjęcia z urlopu. W ten sposób parawan ze zdjęciem stworzy przytulny kącik filmowy, czytelniczy, muzyczny lub miejsce do pracy. Parawan może nawiązywać do funkcji przestrzeni lub być neutralną przesłoną.

iStock.com
Źródło: iStock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4dthi3

Podziel się opinią

Share
d4dthi3
d4dthi3