Trwa ładowanie...
d2vjjbi

Modne parawany. Funkcjonalny dodatek i stylowa dekoracja

Parawan mobilny daje nam dwie możliwości: modelujemy nim przestrzeń lub zmieniamy wygląd wnętrza. Pierwsza możliwość jest szczególnie przydatna w mieszkaniach, w których przestrzeń jest otwarta, drugą możemy zastosować w dowolnym miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jednym z najczęściej wybieranych parawanów jest model drewniany z zachodzących na siebie deseczek
Jednym z najczęściej wybieranych parawanów jest model drewniany z zachodzących na siebie deseczek (iStock.com)
d2vjjbi

Parawan – modelujemy przestrzeń i zmieniamy styl

Parawany, zwane też dzielnikami pokojowymi, znamy głównie z wnętrz inspirowanych Japonią oraz lekarskich gabinetów. Parawan może jednak pełnić w pomieszczeniu wiele funkcji i stanowić efektowną ozdobę. Duży wybór parawanów pozwala wykorzystać je w salonach, łazienkach, garderobach, sypialniach, pokojach dziennych i dziecięcych.

iStock.com

Elegancki parawan do modnego mieszkania

Parawany dekoracyjne kojarzą się nam z wnętrzami niezwykle klimatycznymi i stylowymi. Materiały, faktury, style i barwy są w stanie odmienić wnętrze. Nasz salon mogą ozdobić różne style i opcje parawanów: parawany dwu-, trzy- i pięcioskrzydłowe z materiałów takich jak szkło, drewno i tworzywo.

d2vjjbi

Parawan do sypialni lub garderoby

Parawan, poza tradycyjną funkcją mobilnej przebieralni, może stworzyć świetny klimat w wybranym przez nas stylu. Zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w kobiecej stylistyce doskonale sprawdzą się parawany z subtelnymi motywami dekoracyjnymi lub np. neutralne i piękne w swojej prostocie parawany japońskie z charakterystycznym podziałem na kwadraty, lub prostokąty.

Spokojna, wysublimowana tonacja i miękkie linie wzoru — eleganckiego parawanu nie powinno zabraknąć w przytulnej sypialni oraz mieszkaniu w stylu glamour. Co ciekawe, ten mebel bardzo dobrze wygląda jako zagłówek łóżka, tło dla roślin czy innych mebli lub... kamuflaż dla zagraconego kącika.

d2vjjbi

Parawan do mieszkania typu studio

Parawany z kolorowymi wzorami to efektowne dodatki, a ich intensywne kolory to coś, co przyda się w naszych wnętrzach po długiej zimie. Warto spojrzeć na parawan jako niedrogą formę metamorfozy pomieszczenia. Takie przesłony pozwalają nam zmienić styl wnętrza bez potrzeby kosztownego i długotrwałego remontu.

iStock.com

Parawan dekoracyjny – przejście do innego świata

Niebanalnym rozwiązaniem jest parawan z nadrukiem. Możemy zamówić przesłonę którą przyozdobią zdjęcia z urlopu. W ten sposób parawan ze zdjęciem stworzy przytulny kącik filmowy, czytelniczy, muzyczny lub miejsce do pracy. Parawan może nawiązywać do funkcji przestrzeni lub być neutralną przesłoną.

iStock.com
d2vjjbi

Podziel się opinią

Share

d2vjjbi

d2vjjbi