Trwa ładowanie...

Meble z drewna odzyskanego. Ekologiczna oryginalność

Jeśli fascynuje cię oryginalne wzornictwo i chcesz mieć w swym domu coś z odzysku, możesz wybrać piękny mebel z recyklingowanego drewna, który nada wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Zobacz, co możesz dostać w sklepach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Meble z drewna odzyskanego. Ekologiczna oryginalnośćŹródło: iStock.com, fot: keladawy
d3qdtx8
d3qdtx8

Meble z drewna odzyskanego - oryginalne wzornictwo

Recykling to świetna metoda na nadanie przedmiotom drugiego życia. Stare rzeczy można rozebrać i wykorzystać ponownie. Tak właśnie dzieje się z meblami wykonanymi z drewna odzyskanego. Recykling jest teraz bardzo modny, więc będzie trafnym wyborem dla osób, które cenią ekologiczne rozwiązania i chcą zadbać o planetę.

Meble z drewna odzyskanego składają się z fragmentów pochodzących z różnych źródeł i różnych gatunków drzew, np. z akacji, dębu, sheeshamu czy teczyny. Na każdym kawałku widać oznaki starości, np. zdartą farbę. Niektóre elementy były podłogami, inne stołami, jeszcze inne belkami wspornikowymi starych budynków, skrzyniami czy łodziami rybackimi. Wykorzystane drewno jest już wysuszone i naturalnie ukształtowane, więc nie kurczy się i nie zmienia formy.

Meble z recyklingu wykonuje się ręcznie. Drewniane blaty i nogi poleruje się, woskuje i częściowo farbuje, co sprawia, że ich powierzchnia jest gładka i dobrze zabezpieczona. Do niektórych modeli dodaje się metalowe stelaże również z pochodzące ze starych, nieużywanych przedmiotów. Każdy egzemplarz ma własny, niepowtarzalny charakter. Nie da się więc kupić dwóch takich samych mebli.

Meble z drewna odzyskanego - jakie dostaniesz w sklepach?

Z drewna odzyskanego można zrobić niemal każdy mebel niezależnie od rozmiarów. W sklepach znajdziesz nie tylko stoły do jadalni i stoliki kawowe, ale też krzesła, komody, konsole, biurka, a nawet ławki do ogrodu. Drewno z recyklingu stosuje się też do wyrabiania ram na lustra, wieszaków czy skrzyń do przechowywania pościeli albo ręczników.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3qdtx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdtx8