Trwa ładowanie...

Meble z drewna akacjowego. Największe zalety

Jeśli cenisz solidne meble i chcesz uniknąć efektu sztucznego wyglądu wnętrza, wybierz modele drewniane, np. z naturalnej, pięknej akacji o oryginalnej strukturze, głębokim kolorze i ogromnej trwałości. Oto nasze inspiracje.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Meble z drewna akacjowego. Największe zalety
Źródło: iStock.com
d3ctr41

Wybieramy meble z trwałego drewna

Akacja to drewno trwałe, dość twarde, ale też elastyczne. Dobrze reaguje na suszenie i jest wyjątkowo odporne na zarysowania. Drewno akacjowe służy do wyrobu mebli, podłóg, wyposażenia ogrodowego i trwałych akcesoriów kuchennych. Wyróżnia się wytrzymałością i charakterystycznym, nieregularnym kolorem.

Drewniane meble są ponadczasowe. Każdy rodzaj drewna jest ozdobą wnętrza i wolimy jego naturalne rodzaje niż imitacje pokryte okleiną. Akacja jest wybierana równie chętnie, co ceniony dąb, buk czy popularna sosna. Twarde i odporne gatunki drewna kojarzą nam się z wysoką ceną, ale przy odrobinie wytrwałości można znaleźć ciekawe i solidne meble z akacji w atrakcyjnej cenie. Koszt eleganckiego stolika kawowego, efektowneg lustra w drewnianej ramie czy szafki nocnej z szufladą to wydatek nawet poniżej 150 zł.

Które meble z drewna akacjowego wybrać?

Trwałość i gęstość drewna akacjowego przekłada się na jego trwałość, ale też ciężar. Solidny stół z drewna akacjowego to dobra inwestycja, bo taki mebel posłuży lata, a dodatkowo jego powierzchnia będzie bardziej odporna na zarysowania niż blat z innego gatunku. Jeśli jednak szukamy eleganckich krzeseł i chcemy wybrać akację, zastanówmy się, czy częste przesuwanie dość ciężkich mebli nie będzie problemem. Meble z drewna akacjowego mają swój wyjątkowy styl przez jego naturalną, zróżnicowaną barwę. Są ozdobne, a po wejściu do pomieszczenia, w którym się znajdują, od razu je zauważamy. Warto zwrócić uwagę na to, czy pasują do reszty wyposażenia lub uczynić np. z oryginalnych stołków barowych głównego bohatera wystroju.

Akcesoria kuchenne z drewna akacjowego są warte polecenia. To twarde drewno bardzo dobrze reaguje na zarysowania i wilgoć, dzięki czemu powstają z niego fantastyczne deski, patery i podstawki.

Meble z drewna akacjowego — walory wizualne i wysoka trwałość

Wyraźny i charakterystyczny rysunek słojów drzewa sprawia, że drewno akacji ma duże walory dekoracyjne. Drewno akacjowe nadaje się do obróbki takiej jak toczenie czy frezowanie, dlatego może posłużyć do wytwarzania np. mebli z ozdobnymi nogami. Z powodu twardości należy zachować ostrożność w przy łączeniu go za pomocą wkrętów i gwoździ, gdyż nieumiejętne nawiercenia mogą powodować pęknięcia.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Meble ogrodowe z drewna akacjowego

Jeśli szukasz np. ławki lub stolika na balkon, taras lub na rodzinne spotkania w ogrodzie, akacjowe drewno bardzo dobrze się do tego nadaje. Po zaimpregnowaniu i przy odpowiedniej pielęgnacji skrzynie, meble czy np. osłony na doniczki z akacji na długo zachowają swój wygląd.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ctr41

Podziel się opinią

Share
d3ctr41
d3ctr41