Trwa ładowanie...
d42zqkw

Skrzynie dekoracyjne w naszych wnętrzach. Trend nie tylko rustykalny

Drewniane skrzynie jak z babcinego salonu to piękne dodatki do wnętrz. Solidne i stylowe, wykonane z drewna, oryginalnie wykończone. Skrzynie są wnętrzarskim hitem, a my wyszukaliśmy kilka modeli, które są teraz dostępne w przecenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stylowa drewniana skrzynia skryje pled, letnią pościel lub posłuży jako stolik do salonu
Stylowa drewniana skrzynia skryje pled, letnią pościel lub posłuży jako stolik do salonu (Materiały prasowe)
d42zqkw

Skrzynia na dziesiątki pamiątek i skarbów

Stylizowane na stare skrzynie z drewna często kojarzą nam się z dworkami i rustykalnymi gospodami, które odwiedziliśmy w czasie ostatniego urlopu w górach, ale te piękne pojemniki to też stylowy akcent w nowoczesnych wnętrzach. Najczęściej służą do przechowywania, ale mają też duże walory dekoracyjne. Ich oryginalny styl inspiruje projektantów wnętrz od lat, a eleganckie drewno, z którego najczęściej się je wykonuje, pasuje do salonów i sypialni w różnym stylu.

Skrzynie kupuje się na targach staroci, w sklepach z meblami kolonialnymi lub w nowoczesnych salonach z najlepszym dizajnem. Dowolny rozmiar i charakterystyczna, masywna bryła skrzyń i kufrów to świetna inspiracja. Niewielkie przestawisz szybko w inne miejsce, a duże kufry mają często przymocowane praktyczne kółka, które także pomogą błyskawicznie zmienić aranżację.

d42zqkw

Posłuży zamiast stolika, szafki na buty lub siedziska

Najciekawszym zastosowaniem drewnianej skrzyni jest zrobienie z niej stolika kawowego lub konsoli, na której postawimy lampę. Ze względu na ich wysokość na poziomie siedziska kanapy, takie skrzynie są idealne jako stoliki kawowe, pod warunkiem, że ich wieko jest płaskie. Możemy schować w nich pled, który okryje nasze nogi w chłodny dzień lub wrzucić do środka stare czasopisma, kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście. Pojemne skrzynie dają wiele możliwości. Jako stolik i główny bohater salonu najlepiej sprezentują się okazałe skrzynie kolonialne, z ozdobnymi okuciami i szufladkami.

Podłużne skrzynie wpasujemy podłużny korytarz. Jeśli ich wierzch kryje miękka tapicerka – mamy świetne siedzisko z opcją szafki na buty. Ta sama skrzynia może być salonową ławką lub pufą.

   Pixabay.com

Mebel z odzysku — skrzynia

Skrzynie vintage lub stylizowane na vintage, czyli np. wykonane z drewna z odzysku, cieszą się ogromną popularnością. Postarzane lub stylizowane na stare drewno ma indywidualny charakter i zdobi wiele stylowych wnętrz. Mówi się o takim drewnie, że ma swój charakter i historię, a każdy widoczny słój czy rysa nadają mu charakteru. Piękne, drewniane skrzynie są bardzo tajemnicze i możemy je odnawiać, restaurować i nadawać im tym samym nową funkcję. Stara skrzynia pomalowana np. na biało świetnie ozdobi pokój dziewczynki lub nastolatki, z kolei ozdobiona piracką flagą sprawdzi się jako skarb w pokoju chłopca.

   Shutterstock.com
d42zqkw

Podziel się opinią

Share

d42zqkw

d42zqkw