Trwa ładowanie...
da8iaxj

Lekkie panele przesuwne. Tania alternatywa dla drzwi, zasłon i przepierzeń

Panel przesuwny może zastąpić tradycyjny parawan, drzwi, przepierzenie, zasłonę lub stanowić oryginalną dekorację. Jego montaż jest prosty i mało inwazyjny, a wybór wzorów jest zadziwiający. Poniżej przegląd tych najciekawszych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyglądają jak zabudowana szafa, ale mogą kryć garderobę, sypialnię lub inne pomieszczenie
Wyglądają jak zabudowana szafa, ale mogą kryć garderobę, sypialnię lub inne pomieszczenie (iStock.com)
da8iaxj

Panele przesuwne – tańsze od drzwi

Zasłona, obraz, dekoracja lub sprytny sposób na ukrycie bałaganu w przedpokoju albo dużej sypialni to tylko wybrane z możliwości, jakie parawany przesuwne dają we wnętrzach.

Niewielki kosztem i bez remontowego bałaganu możemy wydzielić strefy w mieszkaniu typu studio, dużej sypialni lub w lofcie. Także popularne mieszkania z salonem połączonym z kuchnią będą dla takich paneli doskonałym tłem. Ich szerokość to około 120 cm, a wysokość do 250 cm, ale odpowiedni panel zamówimy też na wymiar.

da8iaxj

Panele przesuwne do nieustawnych wnętrz

Kolorowe, prostokątne panele, zwane też parawanami czy zasłonami przesuwnymi są lekkie, ale dość trwałe. Montujemy je do podłogi i sufitu za pomocą specjalnych szyn. U dołu także można zainstalować podobną szynę lub obciążenie zasłony.

Parawany-drzwi przesuwne z dowolnym wzorem lub nadrukiem

Nadmorski lub górski pejzaż mogą przypominać nam minione wakacje, lub dopełnić wnętrze, w którym znajdziemy też inne elementy w podobnym stylu. Są jak mobilna fototapeta.

Panele przesuwne – ukryją bałagan

Dzięki panelom przesuwnym ukryjesz zagraconą wnękę w przedpokoju lub kącik z toaletką w sypialni. Przesuwne panele sprawdzają się jako sposób na ukrycie miejsca, gdzie możemy pozwolić sobie na bałagan. Jeśli w mieszkaniu z dużą, otwartą przestrzenią mieszka rodzina z dziećmi, taki parawan może rozwiązać problem porozrzucanych zabawek, bo wyznaczy osobną przestrzeń, gdzie zabawki będą mogły być w nieładzie.

Zasłony przesuwne – idealne do mieszkania typu studio

Duże i często otwarte pomieszczenia skupiają życie towarzyskie i rodzinne. Warto rozważyć lekką ściankę, aby wyznaczyć miejsce do pracy i zabawy. Panele przesuwne możemy zainstalować na oknie i wraz ze zmianą pozycji słońca stopniowo przesuwać i kontrolować oświetlenie wnętrza. Genialnie sprawdzą się we wnękach. Klasyczne drzwi przesuwne są drogie i dość masywne, czasem zabudowanie nimi wnęki znacznie zmniejsza przestrzeń użytkową. Lekkie panele w odpowiednim miejscu stworzą złudzenie drzwi.

da8iaxj

Podziel się opinią

Share

da8iaxj

da8iaxj