Trwa ładowanie...
ycipk-3ii1rj

Modne parawany dają dziesiątki możliwości we wnętrzach. Zobacz najciekawsze

Parawan to oryginalny i modny sposób na modyfikowanie przestrzeni pomieszczenia oraz zmianę jego wystroju. Górski pejzaż lub kwitnące róże, a nawet geometryczne wzory do nowoczesnych mieszkań — możliwości są liczne. Wybraliśmy te najciekawsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dodatkowa ścianka lub efektowe wezgłowie łóżka - elegancki parawan sprawdzi się w wielu wnętrzach
Dodatkowa ścianka lub efektowe wezgłowie łóżka - elegancki parawan sprawdzi się w wielu wnętrzach (Materiały prasowe)
ycipk-3ii1rj

Parawan dekoracyjny – zabawa przestrzenią i stylem

Parawan mobilny daje nam dwie możliwości: modelujemy nim przestrzeń i zmieniamy wygląd wnętrza. Szeroki wybór parawanów pozwala wykorzystać je w salonach, łazienkach, garderobach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Mamy do wyboru różne style i opcje parawanów: parawany dwu-, trzy- i pięcioskrzydłowe z materiałów takich jak szkło, drewno i tworzywo.

ycipk-3ii1rj

Parawan dekoracyjny – strefa snu, relaksu i wyciszenia

Parawany kojarzą się nam z wnętrzami niezwykle klimatycznymi i stylowymi. Spokojne barwy i odpowiedni nadruk stworzą miejsce, gdzie świetnie odpoczniemy. Zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w kobiecej stylistyce doskonale sprawdzą się parawany z motywem kwiatowym. Spokojna, wysublimowana tonacja i miękkie linie wzoru — parawanu nie może zabraknąć w przytulnej sypialni oraz mieszkaniu w stylu glamour. Co ciekawe, ten mebel bardzo dobrze wygląda jako zagłówek łóżka.

Parawan pasuje do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Szczególnie modne lofty i mieszkania typu studio dają dużo możliwości – geometryczne parawany z oryginalnymi wzorami to czasem prawdziwe dzieła sztuki. Pozwalają nam zmienić styl wnętrza bez potrzeby kosztownego i długotrwałego remontu — dopasowują się do obecnych mebli i koloru ścian.

ycipk-3ii1rj

Parawan dekoracyjny – przejście do drugiego wymiaru

Niebanalnym rozwiązaniem jest parawan z nadrukiem dowolnego zdjęcia. Możemy zamówić parawan, który przyozdobią zdjęcia wymarzonego kurortu, do którego mamy możliwość wybrać się tylko latem. W ten sposób parawan ze zdjęciem przeniesie nas w dowolne miejsce świata. Szczególne możliwości dają nam parawany drukowane na płótnie z dowolnym zdjęciem, co, w zależności od potrzeb, pozwala stworzyć kącik filmowy, czytelniczy, muzyczny lub miejsce do pracy.

Parawan dekoracyjny, czyli jak wydzielić strefy w salonie z kuchnią i mieszkaniu typu studio

Parawan pozwoli nam podzielić przestrzeń popularnych we współczesnym budownictwie salonów połączonych z kuchnią, loftów lub mieszkań typu studio. To duże i często otwarte przestrzenie, gdzie parawanem oddzielimy część dzienną od sypialnej czy roboczej. Tego rodzaju mieszkania i pomieszczenia skupiają życie towarzyskie i rodzinne. Warto pomyśleć o parawanie w azylu, gdzie po całym dniu mama poczyta książkę, a tata posłucha muzyki lub odpowie na pilne wiadomości bez obawy o zakłócenie spokoju pozostałych domowników.

Warto zaplanować ustawienie parawanu tak, aby wszystkie strefy miały dostęp do dobrego źródła światła. Wydzielenie strefy relaksu blisko jedynego okna, może sprawić, że w pozostałej części będzie zbyt ciemno. Parawan to świetna opcja na zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu, bo jego wysokość to najczęściej około 1,5 metra, co pozwala ustawić go blisko skosów.

ycipk-3ii1rj

Parawan do małego wnętrza

Parawan nie musi być stosowany wyłącznie we wnętrzach o dużym metrażu. Możemy stosować parawan jako element, który dodaje wnętrzu przytulności bądź stanowi akcent dekoracyjny lub kolorystyczny np. za kanapą lub za komodą. Parawan może nawiązywać do preferowanych stylów w sztuce. Do małego wnętrza nie wstawiajmy jednak parawanów z dużym wzorem o kontrastowych kolorach, które mogą zdominować wnętrze.

Parawan dekoracyjny w pokoju dziecięcym

Dowolność wzorów i motywów pozwala zastosować parawan jako ściankę działową w pokoju, który dzieli rodzeństwo. Nawet jeśli mieszkańcy pokoju mają wyjątkowo żywiołowe charaktery i do tego skrajnie różne zainteresowania, możemy to pogodzić i zapewnić komfort każdemu z nich.

ycipk-3ii1rj

Ciekawą alternatywą do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego jest też dwustronny parawan ze zdjęciem, lub motywem nawiązującym do zainteresowań dzieci. Motyw piratów czy księżniczek stworzy miejsce do zabawy, a stonowany obraz — kącik do nauki. Uniwersalne będą także motywy zwierzęce. Dobrym rozwiązaniem, które nie przytłoczy wnętrza, będzie neutralny parawan w kolorach ułatwiających relaks i koncentrację. Takie miejsce będzie sprzyjać nauce i rozwojowi kreatywności.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ii1rj

ycipk-3ii1rj
ycipk-3ii1rj