Trwa ładowanie...
db13w2i

Legowisko dla psa. Zobacz, jak wybrać odpowiednie

Każdy pies powinien mieć swój kąt w domu, toteż kupno odpowiedniego legowiska to sprawa kluczowa. Poniżej podpowiadamy, jakie posłanie wybrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legowisko powinno być dostosowane do rozmiarów psa
Legowisko powinno być dostosowane do rozmiarów psa (iStock.com, Fot: suerob)
db13w2i

Legowisko dla psa – wymiary są najważniejsze

Przy wyborze legowiska liczy się przede wszystkim odpowiedni rozmiar dostosowany do gabarytów pupila. Przed zakupem powinniśmy więc zmierzyć psa od głowy do ogona (ale nie do czubka ogona) i dodać ok. 15-20 cm zapasu (nawet nieco więcej). Uzyskany wymiar powinien być mniej więcej zgodny z szerokością legowiska. Nieco większe posłanie pozwoli psu na zwinięcie się w kłębek albo swobodne rozprostowanie kończyn.

Bardziej skomplikowane może okazać się kupno posłania dla szczeniaka. Lepiej nie wydawać kroci na małe legowisko, które będzie użytkowane tylko przez krótki czas. Warto postawić na nieco większy model, który z czasem będzie można wymienić. Zbyt duże legowisko, przeznaczone na dorosłego psa, to też zły pomysł, ponieważ szczeniak może nie czuć się zbyt komfortowo na rozległej – jak dla niego – powierzchni.

db13w2i

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na możliwość prania. Jeśli legowisko będzie zbyt duże albo nie będziemy mieć możliwości zdjęcia części tekstylnej, wtedy będzie nam je trudniej utrzymać w czystości.

Legowisko dla psa – kształt

Legowiska dostępne są w wielu różnych, mniej lub bardziej oryginalnych kształtach. Ich wybór bywa głównie kwestią gustu, ale nierzadko liczy się też cena oraz wystrój pomieszczenia. Najbardziej standardowe są legowiska tekstylne o prostokątnej lub okrągłej formie. Takie będą dobre zarówno dla dużych zwierząt, jak i dla małych pupili. Są szeroko dostępne, mają dość niską cenę, ale ich design nie jest szczególnie elegancki.

Innym wyborem mogą być legowiska "zamknięte", np. w kształcie budy, które są polecane mniejszym psom. Takie modele wyglądają bardzo efektownie, a pupil czuje się w nich bezpiecznie. Są jednak zwykle droższe niż standardowe egzemplarze tekstylne.

db13w2i

Innym wyborem mogą być legowiska z wikliny, na które kładzie się miękkie poduszki lub koce. Ten typ ma estetyczny wygląd i jest dostępny w wielu różnych rozmiarach. Poduszki i koce można bez problemu zdjąć i wyprać.

Bardzo ekskluzywnym wyborem jest legowisko w kształcie niewielkiego mebla – sofy, szezlonga, łóżka albo fotela. Ten typ charakteryzuje się wyszukanym designem, ale też bardzo wysoką ceną. Będzie świetnym wyborem do eleganckich salonów czy sypialni.

pexels.com
db13w2i

Podziel się opinią

Share

db13w2i

db13w2i