WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Oryginalne zegary ozdobą pomieszczeń. Prezentujemy wzory, które cię zachwycą

Klasyczny zegar ścienny to nie tylko praktyczny dodatek do domu. To również piękna ozdoba, która może podkreślić wystrój całego pomieszczenia. Wybraliśmy kilka designerskich czasomierzy, od których trudno oderwać wzrok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zegar wskazówkowy o klasycznym kształcie może zachwycać niebanalną tarczą
Zegar wskazówkowy o klasycznym kształcie może zachwycać niebanalną tarczą (unsplash.com, Fot: wu yi)
WP

Zegar ścienny – cyfrowy czy analogowy?

Zegary, niezależnie od wielkości, możemy podzielić na cyfrowe oraz analogowe. Zegary cyfrowe posiadają czytelny wyświetlacz, który informuje o godzinie za pomocą cyfr. Do jego działania potrzebne jest zasilanie w postaci baterii. Zegary cyfrowe są bezgłośne i idealnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń.

WP

Zegary analogowe (z tarczą i wskazówkami) dzielimy na dwa typy: mechaniczne oraz kwarcowe. Zegary mechaniczne zawierają mechanizm kół zębatych, który porusza wskazówkami. Regulatorem chodu jest balans albo wahadło i stąd w tej grupie można wyróżnić również dwa podtypy: zegary balansowe oraz zegary wahadłowe. Zegary kwarcowe zaś zawierają kryształ kwarcu, który drga z określoną częstotliwością pod wpływem prądu. Modele kwarcowe są bardzo dokładne i również wymagają zasilania bateriami. To obecnie najpopularniejszy typ.

Zegary analogowe doskonale pasują do wnętrz utrzymanych w klasycznym, tradycyjnym stylu. Jednak na rynku znajdziemy też mnóstwo oryginalnych modeli, które będą się nadawać także do nowoczesnych pomieszczeń.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Zegar ścienny – oryginalny zamiast tradycyjnego

Ścienne zegary dekoracyjne charakteryzują się niesamowicie zróżnicowanym wzornictwem, toteż każdy może wybrać ulubiony model i dopasować go do swojej sypialni czy kuchni. My wybraliśmy kilka oryginalnych egzemplarzy, które powinny zadowolić nawet wysublimowane gusta.

WP

W oko wpadły nam zegary z motywem serialu "Gra o tron". W podobnym stylu utrzymanie są także zegary czerpiące z innych produktów współczesnej popkultury, np. z gry "Wiedźmin" czy Batmana. Warto też zwrócić uwagę na minimalistyczne zegary z prostą, ale niebanalną tarczą, na której znajdują się np. cyfry zapisane słownie. Świetnym wyborem będą również eleganckie egzemplarze z motywami zwierzęcymi.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP