Trwa ładowanie...
ycipk-2gef7q

Łóżka dopasowane do potrzeb. Aranżacja sypialni i strefy wypoczynku.

Wygoda, odpowiednie podparcie kręgosłupa, możliwość dopasowania miękkości materaca – to wszystko zalety łóżka w sypialni. Wbrew pozorom zakup nie jest drogi, a za niewielkie pieniądze całkowicie zmienisz aranżację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łóżko z prawdziwego zdarzenia to gwarantowany komfort snu
Łóżko z prawdziwego zdarzenia to gwarantowany komfort snu (Shutterstock.com)
ycipk-2gef7q

Poniżej znajdziesz kilka łóżek, które zmienią twoją sypialnię w prawdziwą strefę wypoczynku. Niewielka cena i spora różnorodność mebli zachęca do zrobienia w domu małego przemeblowania.

Łóżko czy sofa?

ycipk-2gef7q

Łóżko to oczywisty wybór do sypialni, jednak w przypadku małych mieszkań lepszym wyjściem będzie zainwestowanie w rozkładaną sofę, która w ciągu dnia może pełnić funkcję miejsca do siedzenia. Dzięki temu oszczędzisz znacznie więcej miejsca. Jeśli jednak chodzi o kwestie jakości wypoczynku, łóżko zdecydowanie wygrywa. Dopasowanie miękkości sofy do wagi ciała jest praktycznie niemożliwe. Po rozłożeniu może się natomiast okazać, że leżącym osobom będą przeszkadzać naturalne krzywizny materaca lub uwierające w plecy elementy stelażu.

Shutterstock.com
Podziel się

Nawet jeśli twoja sypialnia jest niewielka, warto pomyśleć o zakupie łóżka. Niektóre modele wyposażono w szuflady lub komory pod materacem, w których można schować wszystko, począwszy od pościeli aż po dziecięce zabawki czy posezonowe ubrania. Przestrzeni jest na tyle dużo, że można ją potraktować prawie tak, jak drugą szafę. Nawet wybierając modele na nóżkach, możesz wsunąć pod nie pudełko z nieużywanymi rzeczami, wykorzystując każdy centymetr.

ycipk-2gef7q

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jednoosobowego łóżka, na przykład do pokoju dziecka, nie musisz rezygnować z funkcjonalności sofy. Wybierz model z dodatkową ramą, która może posłużyć jako oparcie. Jeśli o ścianę oprzesz poduszki, nikt nie zauważy różnicy.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-2gef7q

Rozmiar łóżka ma znaczenie

Wygodne miejsce do spania, odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a przede wszystkim możliwość dopasowania solidnego materaca, który będzie odpowiadał potrzebom domowników, to wszystko zalety łóżka w sypialni. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na jego szerokość. Dla łóżek jednoosobowych wynosi ona od 90 do 110 cm. W przypadku tych dwuosobowych może to być 140, 160, a nawet 180 cm. Przeciętna długość łóżka wynosi zwykle 2 m. Osoby powyżej 190 cm wzrostu, będą musiały wybrać model robiony na zamówienie.

ycipk-2gef7q

Pamiętaj, że łóżko poza funkcją praktyczną musi również estetycznie wyglądać. Dlatego zadbaj o to, by dopasować je do koloru ścian, a także reszty mebli w sypialni. Do wnętrza w stylu kolonialnym będzie pasować masywne łóżko na drewnianym stelażu, a z kolei styl skandynawski będzie wymagał eleganckiej prostoty kształtów. Pamiętaj, że samo łóżko to nie wszystko, warto również wybrać odpowiednie dodatki, takie jak narzuta czy poduszki, które będą utrzymane w podobnym stylu co reszta wnętrza.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gef7q

ycipk-2gef7q
ycipk-2gef7q