Trwa ładowanie...
d2a4a7b

Zestawy garnków do 300 zł. Wszystko, czego trzeba do gotowania

Solidny zestaw garnków to równocześnie funkcjonalne rozwiązanie i marzenie każdego pasjonata kulinariów. Garnki w komplecie łatwiej utrzymać w porządku i przechowywać schowane jeden w drugim. Ile kosztuje taki zestaw? W cenie do 300 zł kupimy niezły zestaw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Garnki na kuchenkę indukcyjną powinny być wykonane ze specjalnych ferromagnetycznych materiałów.
Garnki na kuchenkę indukcyjną powinny być wykonane ze specjalnych ferromagnetycznych materiałów. (iStock.com, Fot: artisteer)
d2a4a7b

Jakie garnki do kuchenki indukcyjnej, a jakie do gazowej?

Nie wszystkie garnki będą się nadawać do każdej kuchenki. Przede wszystkim od palników gazowych powierzchnia garnków z czasem ciemnieje. Większość produktów przeznaczona na kuchenki elektryczne i indukcyjne, będzie też pasować na gazowe. Nie działa to w druga stronę – aby płyta indukcyjna wykryła garnek, jego dno musi być wykonane z ferromagnetyku. Sprawdzimy to zwykłym magnesem. Ważna jest też średnica garnka, dostosowana do palnika - większość zestawów ma wymiary odpowiadające płytom. Stopniowane wielkości pozwalają też łatwiej przechowywać garnki.

Niezawodne garnki – jak je wybrać

Wybór zestawu garnków to decyzja na kilka lat, dlatego wybieramy trwałe garnki, najczęściej o grubym dnie. To ważne zwłaszcza dla osób, które dotąd takiego zakupu nie robiły. Te niskiej jakości, o cienkim dnie, mają skłonność do szybszego niszczenia się. Najczęściej wybieramy dno kilkuwarstwowe, które zapewnia optymalne i równomierne rozprowadzanie ciepła. Nierównomierne ogrzewanie części garnka wpływa na jego szybsze zużycie.

Jak najłatwiej rozpoznać dobre garnki?

Dobry zestaw garnków najczęściej rozpoznamy po wadze. Te nieco cięższe będą mieć grubsze dno, co korzystnie wpłynie na ich trwałość. Przydatne są też odpowiednie uchwyty, wystarczająco długie, aby się nie nagrzewać lub wykonane z drewna bądź innego nienagrzewającego się materiału. Zestawy garnków ze stali nierdzewnej z odpowiednimi uchwytami zdecydowanie przebijają popularnością i trwałością tradycyjne garnki emaliowane, które musieliśmy chwytać przez rękawice kuchenne.

Zestaw garnków — także do piekarnika

Niektóre garnki przeznaczone na współczesne kuchenki, możemy zastosować też w piekarniku. Co ciekawe – także te ze szklanymi pokrywkami, które wytrzymują temperaturę nawet do 220 st. C. Garnek do piekarnika powinien mieć oznaczenie na spodzie, po którym poznamy, że użyjemy go na kuchence indukcyjnej. Jeśli nie ma symbolu na dnie lub opakowaniu – jego dno powinno przyciągać domowy magnes.

d2a4a7b

Podziel się opinią

Share

d2a4a7b

d2a4a7b