Trwa ładowanie...

Zestaw luster. Łatwa i efektowna metamorfoza nawet za 27 zł

Istnieje wiele sposobów na szybką i niedrogą metamorfozę. Niewiele z nich równocześnie dekoruje, doświetla, kryje mankamenty ściany, mało kosztuje, a do tego ma praktyczną funkcję. Niewielkie lusterka w różnych kształtach spełniają wszystkie te kryteria.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zestaw luster. Łatwa i efektowna metamorfoza nawet za 27 złŹródło: Shutterstock.com
d49xx58
d49xx58

Sposób na szybką metamorfozę – małe lusterka lub lustrzane naklejki

Zestaw małych luster lub samoprzylepnych naklejek o lustrzanej powierzchni możemy wykorzystać w kreatywny, dowolny sposób. Mogą zostać zamontowane w zwartym układzie lub w linii. Możemy wymieszać różne kształty lub postawić na dużą przestrzeń udekorowaną mniejszymi np. kołami. Warto wzbogacić lustrzanymi płytkami ścianę z rodzinnymi zdjęciami albo umieścić je w fantazyjnym nieładzie np. na ścianie nudnego, wąskiego przedpokoju. Występują w formie małych lusterek z wieszakami lub jako naklejki, które możemy zamontować np. na płytkach.

Lustrzane płytki sprawiają, że płaska, matowa ściana staje się ciekawsza, zyskuje oryginalny dynamiczny efekt, bo w lusterkach odbija się wszystko to, co dzieje się we wnętrzu. Powstaje złudzenie, że na miejscu płytek jest okno lub przejście do innego pomieszczenia. Lustra to sprawdzony sposób na to, aby wizualnie powiększyć np. mały pokój lub w sprytny sposób go doświetlić. Co ciekawe: kilka niewielkich luster umieszczonych obok siebie sprawia wrażenie, jakbyśmy stali przed jednym, większym lustrem.

Małe, ozdobne lusterka

Dekoracyjny układ kwadratów, kółek, prostokątów, popularnych fal czy dowolnych innych kształtów pozwala wykazać się kreatywnością. Poza klasycznymi okrągłymi i prostokątnymi lustrami możemy też wybrać oryginalne trójkąty lub lusterka tworzące wzór plastra miodu. Dla zwolenników czystej abstrakcji także znajdzie się coś ciekawego.

Zamontujesz w dowolnym miejscu

Łatwy montaż płytek lustrzanych sprawia, że możemy je umieścić tam, gdzie nawiercenie ścian w celu montażu ciężkiego lustra jest niemożliwe, np. na płytach kartonowo-gipsowych. Choć powieszenie na takich ścianach luster jest oczywiście możliwe, to przyklejane lusterka są mniej inwazyjnym rozwiązaniem. Bez problemu zamontujemy je też tam, gdzie pod powierzchnią farby i tynku znajduje się konstrukcja, na której trzymają się płyty. Jeśli wiemy, że pod powierzchnią mogą się znajdować np. kable, które uniemożliwiłyby wiercenie w tym miejscu – naklejane lusterka także będą pomocne.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d49xx58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49xx58