Trwa ładowanie...

Zapomnij o opadających igłach. Nowoczesne choinki z tworzywa wyglądają jak żywe

Jeśli cenisz praktyczne rozwiązania i nie chcesz myśleć co roku o zakupie nowej choinki, możesz decydować się na sztuczne drzewko. Obecnie sztuczne choinki w niczym nie przypominają dawnych, brzydkich drapaków

Zapomnij o opadających igłach. Nowoczesne choinki z tworzywa wyglądają jak żyweŹródło: Shutterstock.com
d31a914
d31a914

Sztuczne drzewko – największe zalety

Naturalne choinki są przez większość z nas najbardziej pożądane, ale nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Są dosyć drogie, a poza tym robią w domu spory bałagan. Również obecność dzieci czy zwierząt nie sprzyja często zakupowi "prawdziwej" choinki. Praktyczne i wyglądające niemal jak naturalne sztuczne drzewka są imponująco podobne do tych prosto z lasu. Sztuczne drzewka są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o wieloletnie użytkowanie, oczywiście pod warunkiem, że są wystarczająco trwałe. Współczesne sztuczne choinki to solidne produkty.

Posłuży latami i nigdy nie będziesz obok niej sprzątać

Choć do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, to bożonarodzeniowe dekoracje powoli zaczynają się pojawiać np. w sklepach, a także w innych miejscach, gdzie najwcześniej wprowadza się świąteczną atmosferę. Mało kto ustawia w takich miejscach żywe drzewka, ze względu na stale opadające igły. Nieco wcześniej niż inni, takimi produktami interesują się osoby przygotowujące dekoracje dla innych, np. projektanci wnętrz.

Sztuczna choinka - opłaca się czy nie?

Naturalne, okazałe drzewko kosztuje w zależności od gatunku i wielkości nawet kilkaset złotych, ale najlepsze sztuczne choinki także bywają dość drogie. Na ładne i duże wydamy 200, 300, a nawet 500 zł, jeśli szukamy czegoś do dużego salonu i nie ogranicza nas wysokość sufitu. Oszczędność w tym przypadku to nie sam koszt choinki, ale możliwość wykorzystania jej przez kilka lat. Oszczędzamy też mnóstwo czasu, którego potrzebowalibyśmy na zakup, przywiezienie, osadzanie w stojaku, dekorowanie, sprzątanie, demontowanie i wynoszenie lub ewentualne przesadzanie żywej choinki na wiosnę.

Drzewko jak żywe

Do niedawna popularne choinki z tworzywa były wykonywane z folii uformowanej w płaskie, cienkie paski imitujące igliwie. Dużo bardziej realistyczne sztuczne choinki mają igły z żyłek, które dodatkowo barwi się tak, aby bardziej przypominały prawdziwe. Realizm takich drzewek jest imponujący. Dodatkową zaletą jest to, że sztuczne choinki w przeciwieństwie do żywych zawsze są wyposażone w stojak, a do wyboru mamy więcej gatunków drzewek, niż najpopularniejsze świerki, sosny i jodły.

Zadbane drzewko posłuży wiele lat

Istotnym aspektem użytkowania sztucznego drzewka jest jego pielęgnacja i przechowywanie w odpowiednich warunkach. Większe choinki potrzebują sporo miejsca nawet po demontażu i przygięciu gałązek – warto uwzględnić przy zakupie to, czy będziemy mieć w schowku lub na strychu wystarczająco dużo miejsca na sporych rozmiarów pudło. Takie drzewka mają też swoje wady: trzeba je czyścić, aby w zakamarkach nie gromadził się kurz i nie mają naturalnego, pięknego zapachu. Nowoczesne choinki mają gałązki osadzone na zawiasach, które gwarantują naturalny wygląd drzewka i podobne odchylenie od pnia wszystkich gałązek. Starsze modele miały gałązki na giętkich drutach, które za każdym razem trzeba było własnoręcznie odginać i zginać.

Nie tylko klasyka – oryginalne drzewka dekoracyjne

LED-owe dekoracje to energooszczędne, tanie i praktyczne gadżety, które nie zawsze mają postać klasycznych lampek choinkowych. Coraz częściej są wmontowane w sztuczne choinki, dzięki czemu nie musimy się martwić poplątanymi kablami, ich kłopotliwym montażem i demontażem. W tej kategorii znajdziemy też nowoczesne dekoracje świąteczne, które nawiązują kształtem do iglastych drzewek.

d31a914
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d31a914