Trwa ładowanie...

Drzewka LED. Niebanalne oświetlenie i ciekawy akcent dekoracyjny

Kompozycje świetlne to jeden z niedrogich, acz oryginalnych sposobów na dekorację lub doświetlenie domu i mieszkania. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów są drzewka LED.

Drzewka LED. Niebanalne oświetlenie i ciekawy akcent dekoracyjnyŹródło: iStock.com
d21lcc0
d21lcc0

Oryginalny akcent - drzewko LED

W domu, na tarasie, w biurze czy sklepie – drzewka LED to znana i lubiana dekoracja. W niskiej cenie dostajemy trwały produkt o uniwersalnym zastosowaniu, który w efektowny sposób doświetla i zdobi wybrane miejsce. Drzewka są stabilne, ale wystarczająco lekkie, aby łatwo i szybko je przestawić z miejsca na miejsce. Wystarczy im zapewnić dostęp do źródła energii elektrycznej, a będą nas cieszyć wybraną barwą światła przez długi czas i równocześnie nie narażą na wysokie rachunki za prąd.

Niebanalne wnętrze ze świecącym drzewkiem

Drzewka LED zastępują lampę stołową i podłogową w miejscach relaksu. Dają delikatne światło i sprawiają, że we wnętrzu panuje przytulna atmosfera. Ich światło nie jest wystarczająco mocne, aby móc przy nich czytać, ale mogą pełnić funkcję oryginalnej lampki nocnej, która nada sypialni niepowtarzalnego uroku. Takie drzewka możemy też stawiać na zewnątrz, pod warunkiem, że spełniają normy bezpieczeństwa. Drzewko LED przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach oznaczone jest znakiem IP22, z kolei to, które chcemy postawić na tarasie, w ogrodzie czy gdziekolwiek na zewnątrz - ma znak IP44.

Zimowa atmosfera - postaw na LED-owe dekoracje

Urok drzewek LED tkwi w ich uniwersalności. Choć kojarzą się nam ze świątecznymi dekoracjami, to ich charakter jest uniwersalny i możemy z nich korzystać także latem, np. na tarasie. Świąteczne dekoracje zostały niemal całkowicie zdominowane przez oświetlenie LED ze względu na ich atrakcyjną cenę, dostępność wielu wariantów oraz aspekt ekologiczny – są energooszczędne. Tu ogranicza nas już jedynie wyobraźnia, więc możemy przygotować dom na święta zawczasu i niskim kosztem.

Nic tak jak oświetlenie nie zmienia charakteru wnętrza. Światło tworzy nastrój odpowiadający jego barwie i natężeniu. Zimne i mocne daje wrażenie chłodu i surowości. Ciepłe i przytłumione tworzy przytulny klimat. Kolorowe światełka na drzewku wprawiają w dobry nastrój lub pobudzają kreatywność.

d21lcc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21lcc0