Trwa ładowanie...
ycipk-4jpz7t

Zamiast hamaku i huśtawki – stylowe fotele wiszące najlepsze do ogrodu

Wiszące fotele zyskują coraz większą popularność. Można je umieścić zarówno w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, jak i w salonie lub w sypialni. Poniżej prezentujemy śliczne egzemplarze przeznaczone do postawienia na zewnątrz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiszący fotel to świetny wybór do ogrodu
Wiszący fotel to świetny wybór do ogrodu (iStock.com, Fot: NaiyanaDonraman)
ycipk-4jpz7t

Fotele wiszące – odpoczynek pod chmurką

Wiszące fotele – czyli egzemplarze z ruchomym siedziskiem zamontowanym na stojaku lub zawieszonym na suficie, pionowej belce czy grubej gałęzi – to swoiste połączenie hamaka i standardowego fotela. Bardzo często występują w formie kuli lub kokona, mają ażurowy, pleciony korpus oraz miękkie, pikowane poduszki i oparcia. Takie modele nie tylko świetnie dekorują wnętrza czy tarasy, ale też zapewniają odpoczynek. W zależności od formy i koloru pasować mogą do wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym, prowansalskim czy retro.

ycipk-4jpz7t

Fotele wiszące – jakie do ogrodu?

Modele przeznaczone do ogrodu różnią się nieco od modeli przeznaczonych do wnętrz. Przede wszystkim wykonywane są z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne, a więc na deszcz czy silne słońce. Takie fotele produkuje się np. z technorattanu, dzięki czemu wyglądają bardzo estetycznie i stylowo, a poza tym są bardzo trwałe i można je również umieścić w salonie. Wiszące fotele z technorattanu nie blakną pod wpływem promieni, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niską temperaturę, jednak warto je przykrywać pokrowcem na zimę albo chować w cieplejszym miejscu.

Jeśli jesteśmy miłośnikami naturalnych materiałów, możemy wybrać wiszące fotele z wikliny, przy czym takie wymagają regularnej konserwacji, gdyż przy dłuższym kontakcie z czynnikami pogodowymi mogą się zniszczyć. W ofercie znajdziemy również wiszące fotele z drewna, które sprawdzą się np. na tarasie. Wiszące fotele do ogrodu można albo przymocować do grubej gałęzi, albo do pionowego elementu konstrukcyjnego, albo też postawić na równym podłożu, jeśli mają dołączony stelaż.

ycipk-4jpz7t
wiszący fotel iStock.com
Podziel się
ycipk-4jpz7t
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jpz7t

ycipk-4jpz7t
ycipk-4jpz7t