Trwa ładowanie...

Zabezpiecz drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Nie daj się przeciągom

Bezpieczne drzwi zewnętrzne to podstawa, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że równie ważne jest bezpieczeństwo wewnątrz domu. Wiele osób, a zwłaszcza młodych rodziców, zwraca na to większą uwagę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zabezpiecz drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Nie daj się przeciągomŹródło: Shutterstock.com
d5mrgl8
d5mrgl8

Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat tego, jak wybrać bezpieczne drzwi wewnętrzne, a także czego potrzebujesz, by twoje drzwi spełniały standardy bezpieczeństwa.

Szerokie i jasne wnętrze

Część drzwi, na przykład tych łazienkowych lub prowadzących do pokojów dziecięcych wyposażono w różnej wielkości szyby. Zwykle montuje się je w miejscach, w których zależy nam na naświetleniu lub optycznym powiększeniu pomieszczenia. Takie rozwiązanie posiada jednak jedną zasadniczą wadę, drzwi są bardzo kruche. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Jeśli masz w domu małe dziecko, zwiększa się zarówno ryzyko zbicia szyby, jak i jego groźne następstwa.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Aby zabezpieczyć się przed nieprzyjemnościami, warto wybrać drzwi wyposażone w szybę ze szkła hartowanego. Dzięki temu nawet przy bezpośrednim uderzeniu lub zatrzaśnięciu drzwi z dużą siłą szyba nie wypadnie, ale zostanie w ramie. Jeśli zależy ci na doświetleniu pomieszczenia, a jednocześnie chcesz zachować pewną dozę intymności, możesz wybrać drzwi ze szkła nieprzezroczystego. To kompromis między dwoma rozwiązaniami.

Uwaga na przeciągi

Latem, szczególnie w okresie największych upałów największym zagrożeniem dla delikatnych szyb w drzwiach są przeciągi. Dlatego zarówno w przypadku drzwi zewnętrznych, jak i tych prowadzących do poszczególnych pokojów warto zaopatrzyć się w pewne sprytne dodatki. Przede wszystkim dobrze będzie zamontować stoper przypominający rowerową stopkę w drzwiach zewnętrznych. Dzięki niej drzwi nie zamkną się raptownie pod wpływem podmuchów wiatru. Wietrzenie obejdzie się bez przeszkód.

Przed zatrzaśnięciem chronią również specjalne nakładki wykonane z tworzywa sztucznego. Należy przyczepić je do drzwi tak, by przy zamknięciu stykały się z framugą nie dopuszczając do zamknięcia się drzwi. Warto w nie zainwestować, jeśli boisz się, że pod wpływem przeciągu drzwi zatrzasną się na amen.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Dzieci na pokładzie

Z drugiej strony taki gadżet uchroni małe dziecko przed przytrzaśnięciem sobie palców, a także nieumyślnym zatrzaśnięciem się w pokoju. To jeden z elementów, które przydadzą się młodym rodzicom, gdy ich pociecha zacznie już chodzić i trudno będzie mieć ją cały czas na oku.
Nie zapomnij również o zamontowaniu odbojnika. Bez niego drzwi będą uderzać o najbliższą ścianę, co może skończyć się stłuczeniem szyby lub zniszczeniem gładzi przez wystającą klamkę. Po przymocowaniu do podłogi niewielkiego walca, dolna część drzwi obija się właśnie o gumowe zabezpieczenie, dzięki czemu ani drzwi, ani ściana nie ulegają wypaczeniu.

Sposobów na zabezpieczenie drzwi jest wiele, najskuteczniej będzie jednak wyposażyć się w drzwi z hartowanego szkła, które zapewnią bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d5mrgl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5mrgl8