Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Wieszak do przedpokoju z lustrem - czy to dobre rozwiązanie?

Twój przedpokój nie jest zbyt duży i zastanawiasz się, jak go zaaranżować w sposób piękny i praktyczny równocześnie? Wieszaki do przedpokoju to na pewno coś, z czego lepiej nie rezygnować, nawet jeśli metraż pomieszczenia pozostawia sporo do życzenia. Jeśli zależy ci na optymalnym wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni, którą masz do dyspozycji, warto zastanowić się nad wieszakiem z lustrem…

Share
Wieszak ścienny wireframe tetragon sfmeble Wieszak ścienny wireframe tetragon sfmeble Źródło: materiały partnera
d3iv1xg

Wieszaki do przedpokoju – dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Wieszaki do przedpokoju to nie bez powodu tak często spotykany element wystroju pomieszczeń o tym przeznaczeniu. Twój przedpokój jest niewielki, dlatego starasz się nie zagracić go zbyt wieloma meblami i akcesoriami? Owszem, to pomysł jak najbardziej słuszny, niekoniecznie jednak kosztem wieszaka na okrycia wierzchnie – z niego po prostu nie opłaca się rezygnować, ze względów czysto praktycznych i użytkowych. Ale po co, skoro w przedpokoju udało się wygospodarować miejsce na szafę, do której po przyjściu do domu możesz od razu odwiesić kurtkę? Jasne, możesz, mokrej lepiej byłoby jednak do szafy nie odkładać, a tak się może zdarzyć, gdy jesienią, w drodze z pracy, dopadnie cię niezapowiedziana ulewa. Wieszaki do przedpokoju to absolutny must have, choćby miały to być zaledwie 2-3 haczyki blisko drzwi wejściowych – zdecydowanie warto je mieć.

Wieszak ścienny z lustrem malone sfmbele materiały partnera
Wieszak ścienny z lustrem malone sfmbeleŹródło: materiały partnera

Lustra do przedpokoju – prosty sposób na optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza

Kolejny element, równie często co i wieszak na płaszcze goszczący w przedpokoju to lustra. W ich przypadku również gorąco zachęcamy do tego, aby nie pomijać ich w trakcie planowania aranżacji przedpokoju. Dlaczego? Po pierwsze to rozwiązanie z gatunku praktycznych i bezpiecznych – przed wyjściem z domu zawsze warto upewnić się, czy z naszą garderobą wszystko w porządku lub czy w kąciku ust nie zaczaiły się ślady pasty do zębów. Ale nie tylko – lustra do przedpokoju to także całkiem dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy chcieliby, aby ich nieduży przedpokój optycznie sprawiał wrażenie nieco większego niż w rzeczywistości jest. Dzięki odbijającemu się w lustrzanej tafli światłu wnętrze będzie też nieco jaśniejsze, co warto wykorzystać, zwłaszcza że większość przedpokoi to pomieszczenia bez okna.

d3iv1xg

Lustro z wieszakami – pomysłowe "2 w 1" dla praktycznych

Jeśli nadal masz obiekcje i obawiasz się, że twój mały przedpokój zostanie przytłoczony zbyt dużą ilością wyposażenia, sięgnij po rozwiązanie, które łączy w sobie obie funkcje równocześnie. Lustro z wieszakami zajmie dokładnie tyle samo miejsca co zwykłe lustro, w pakiecie otrzymujesz jednak dodatkowo haczyki na kurtki i płaszcze, w związku z czym nie musisz na nie tracić dodatkowej powierzchni na ścianie lub na wieszak stojący do przedpokoju. W sklepach wnętrzarskich, takich jak sfmeble.pl znajdziesz aż kilka wariantów konstrukcyjnych, zarówno takich, gdzie wieszaki umieszczone są po jednej lub obu stronach lustra, jak i modele, w których haczyki znajdują się poniżej lustrzanej tafli.

Modnie i dyskretnie – wieszak ukryty za lustrzaną taflą

Coraz większą popularnością cieszą się również lustra z wieszakami ukrytymi za lustrzaną taflą. Patrząc na takie lustro od frontu, sprawia ono wrażenie zwykłego lustra ściennego, gdy jednak przyjrzysz mu się z boku, dostrzeżesz ukryty za lustrzaną taflą panel ścienny, na którym znajdują się wieszaki na okrycia wierzchnie. To dobry patent w szczególności dla tych, którzy nie lubią trzymać zbyt wielu przedmiotów na widoku – w tym wariancie kurtki i płaszcze są dyskretnie ukryte bezpośrednio za lustrem.

Wieszak ścienny z organizerem sfmeble materiały partnera
Wieszak ścienny z organizerem sfmeble Źródło: materiały partnera

Wieszak do przedpokoju z lustrem jako panel ścienny – wyższy wymiar funkcjonalności

Dobrym, choć zajmującym nieco więcej przestrzeni, pomysłem mogą także okazać się panele ścienne do przedpokoju, w których z jednej strony umieszczone jest lustro, obok natomiast, najczęściej na różnych wysokościach, znajdują się wieszaki na ubrania. Takie wieszaki do przedpokoju, zamontowane na panelu ściennym, to rozwiązanie, które może pochwalić się pewnym istotnym atutem w kontekście codziennego użytkowania – dzięki panelowi ściennemu, mokre kurtki i płaszcze nie mają bezpośredniego kontaktu ze ścianą, w związku z czym nie ma ryzyka, że ściana ulegnie zawilgoceniu i zniszczeniu.

d3iv1xg

Sprawdzone patenty do małego przedpokoju, które warto wykorzystać

Wieszak do przedpokoju z lustrem to nie jedyny sprytny patent, który pozwoli ci zaoszczędzić nieco przestrzeni w niedużym pomieszczeniu – takich praktycznych

"2 w 1" jest znacznie więcej. Nie bez powodu coraz większą popularnością cieszy się szafka na buty z siedziskiem. Ławka do przedpokoju to coś, z czego często zdarza nam się rezygnować, zwłaszcza ze względu na ograniczony metraż. A szkoda, bo wygodne miejsce do zakładania i zdejmowania obuwia zawsze się przydaje, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Jeśli zatem nie masz dodatkowego miejsca na siedzisko, wystarczy, że połączysz je z półkami lub szafką na buty. Bezpośrednio nad taką szafką z siedziskiem możesz zamontować wieszaki na okrycia wierzchnie – w ten sposób zaoszczędzisz jeszcze więcej powierzchni. I jeszcze jedna mała rada: jeśli przedpokój jest wąski, zrezygnuj z mebli z klasycznie otwieranymi drzwiczkami – w wąskich pomieszczeniach w codziennym użytkowaniu znacznie wygodniejsze okazują się drzwiczki przesuwne.

Artykuł sponsorowany
d3iv1xg
d3iv1xg
d3iv1xg