Nowy wymiar oglądania
Pędzimy przez życie w szalonym tempie, a nowoczesne technologie starają się za nami nadążyć. Smartfony czy smartwatche mamy zawsze pod ręką, ale w niektórych sytuacjach potrzebujemy większego ekranu. Telewizory i monitory spełniają to zadanie, ale brakuje im jednego - mobilności. Na szczęście istnieje produkt, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom widzów nowej generacji.
26.03.2024 15:36
Przygotowujemy w kuchni kolację, a w telewizji akurat nadawane jest coś, co bardzo chcieliśmy obejrzeć. Nie zawsze można przełożyć godzinę posiłku na rzecz rozrywki. Albo gdy siadamy w sypialni na rowerek treningowy i chcielibyśmy obejrzeć ulubiony serial, lecz telewizor wisi w salonie. Niektórzy radzą sobie z tym problemem tak, że wieszają telewizory w kuchni i w każdym innym pokoju w domu, ale umówmy się – nie każdy ma takie możliwości. Poza tym nasze potrzeby ciągle się zmieniają. W tym momencie przydałby się większy ekran na tarasie, gdzie pokazalibyśmy znajomym nasze filmy z wakacji, a innym razem dobrze by było mieć go w sypialni dla gości, by mogli oglądać inne treści, gdy reszta domowników pójdzie spać.
W każdej z tych i wielu innych sytuacjach z pomocą przychodzi niezwykłe urządzenie LG – bezprzewodowy dotykowy ekran lifestyle LG StandbyME, dzięki któremu uzyskamy dostęp do treści w wygodny sposób w całym domu.
Wolność wyboru
W przypadku telewizora czy monitora sprawa jest jasna – urządzenia te stoją lub wiszą w jednym miejscu w domu i chcąc z nich korzystać, musimy znajdować się przed nimi. A co, gdyby taki ekran jeździł i gdybyśmy mogli oglądać np. bajkę z dzieckiem w jego pokoju, a gdy pociecha zaśnie, przemieszczalibyśmy się razem z ekranem do własnej sypialni i zmienili treść ? Właśnie do takich i podobnych celów jest stworzony LG StandbyME.
27-calowy ekran, który dzięki temu, że przymocowany jest do podstawy z ukrytymi kółkami i nie ma absolutnie żadnych kabli, może z łatwością przemieszczać się z jednego pomieszczenia do drugiego. Nie trzeba szykować dla niego pustej ściany i zakładać uchwytów. Nie musimy nawet szukać gniazdka, bo wbudowany akumulator pozwala na 3 godziny ciągłej pracy, co w zupełności wystarczy na obejrzenie filmu czy kilku odcinków serialu.
Producent przewidział, że nie wszystkie treści najwygodniej ogląda się w poziomie. Są i takie, np. programy treningowe czy filmy nagrywane smartfonem, do których lepiej sprawdzi się obracany ekran. Dlatego StandbyME możemy ustawić w pionie, a do tego przechylać go i regulować jego wysokość w zakresie 20 cm. Dzięki temu każdy może dostosować ekran do własnych preferencji – inny kąt widzenia i wysokość przydaje się, gdy leżymy w łóżku, a inny w trakcie gotowania w kuchni.
To elastyczność, którą znamy ze smartfonów, ale na większym ekranie.
Jedno urządzenie na wiele okazji
Już na pierwszy rzut oka widać, że LG StandbyME wymyka się sztywnym ramom klasyfikacji. Ma wbudowaną platformę webOS, która pozwala uruchamiać popularne aplikacje VOD. Dodatkowo na odległość możemy wygodnie obsługiwać go pilotem (w tym z wykorzystaniem komend głosowych), ale w przeciwieństwie do klasycznych telewizorów, LG StandbyME możemy także obsługiwać dotykowo! To nietuzinkowy walor tego urządzenia.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać taki przenośny wyświetlacz jako monitor. Możemy podłączyć do niego komputer bezprzewodowo lub poprzez HDMI i traktować jako drugi ekran roboczy, pomocny chociażby przy programowaniu, wypełnianiu arkuszy kalkulacyjnych lub nauce.
Jedną z najbardziej uniwersalnych funkcji StandbyME jest przesyłanie strumieniowe treści za pomocą funkcji Mobile Screen Mirroring. Pewnie nieraz zdarzyło się wam prowadzić wideokonferencje podczas gotowania – pogaduszki ze znajomymi umilają wtedy czas, ale w kuchennym chaosie łatwo ubrudzić smartfon, a ciężko znaleźć miejsce, z którego zarówno my będziemy dobrze widzieć naszych odbiorców i oni nas. W przypadku LG StandbyME wystarczy przyłożyć smartfon do tylnej obudowy ekranu, gdzie znajduje się moduł NFC, i włożyć go do specjalnej podstawki. W ten sposób błyskawicznie przerzucimy obraz z telefonu na ekran i jednocześnie znajdziemy mu bezpieczne miejsce. Nie ma przy tym znaczenia, czy korzystamy z telefonu z Androidem, czy iOS. LG StandbyME wspiera obydwa systemy i związane z nimi technologie.
Design na medal
W przypadku sprzętu o większych gabarytach zawsze rodzi się obawa o to, czy dopasuje się do wnętrz domów. Co innego laptop, który leży dyskretnie na biurku, a co innego 27-calowy ekran, którego nie schowamy do szafy. Tu jednak trudno produktowi LG cokolwiek zarzucić. Oprócz nagrody IDEA Gold (2021) wyświetlacz LG StanbyME został uhonorowany prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami za wzornictwo. Co dokładnie robi wielkie wrażenie?
Z pewnością nietuzinkowa obudowa – LG StandbyME zamknięty jest w jasnej, beżowej eleganckiej obudowie, której tylna część pokryta jest tkaniną. Urządzenie sprawdzi się zarówno w ultranowoczesnych salonach czy kuchniach, jak i aranżacjach stawiających na bardziej naturalny wygląd. Równie dobrze wkomponuje się też w biurową przestrzeń.
Estetów ucieszy także opcja wykorzystania ekranu nie tylko do typowego konsumowania treści wideo. LG StandbyME możemy potraktować jako interaktywną ramkę do zdjęć czy obrazów, zegar, kalendarz, odtwarzacz muzyki, plakat albo wyświetlacz zapisów nutowych. Tu ogranicza nas w zasadzie wyobraźnia. Dlatego właśnie produkt LG jest czymś więcej niż telewizorem lub monitorem – to raczej lifestyle’owy ekran dla nowej generacji widzów.