Trwa ładowanie...

Szybciej, wygodniej, skuteczniej – podejdź do wiosennych porządków w nowym stylu!

Wiosna rozgościła się już na dobre. Słońce grzeje mocniej, a w nas samych budzi się energia i ochota do działania. Wielu z nas wykorzystuje tę okazję do tradycyjnych wiosennych porządków. Ale tradycja nie musi oznaczać zamykania się w schematach. Czas na nowoczesne podejście do sprzątania!

Płatna współpraca z Samsung
  Źródło: materiały partnera
d42ryhw
d42ryhw

Zacznij od decluterringu

Modny ostatnio decluttering to nic innego jak "odgracanie", czyli pozbywanie się z otoczenia przedmiotów, które są niepotrzebne, nieużywane lub zepsute. Najlepiej zabrać się do niego stopniowo. Zacznij od pojedynczego obszaru – półki w kuchni, szafy czy biurka. Wyciągnij z niego wszystkie znajdujące się tam przedmioty i w pierwszej kolejności wyrzuć te, które są zepsute.

Następnie zastanów się, których z nich nie używałeś od roku lub dłużej i czy rzeczywiście są w Twoim domu niezbędne. Nie chodzi tylko o to, by pozostawić wyłącznie funkcjonalne rzeczy – pomyśl też o takich, które są dla Ciebie ważne z sentymentalnego powodu lub sprawiają Ci radość. Resztę oddaj lub sprzedaj.

Ostatnim krokiem jest organizacja pozostawionych rzeczy. Wykorzystaj koszyczki, pudełka, etykiety czy segregatory do przemyślanego przechowywania, a zanim cokolwiek do nich włożysz w przyszłości, pomyśl dwa razy, czy jest to na pewno ważny i wartościowy dla Ciebie przedmiot. Jeśli nie – nie zatrzymuj go.

Sprzątanie rozłóż na etapy

Jeśli na myśl o posprzątaniu całego domu cierpnie Ci skóra, to podejdź do tego procesu w zaplanowany sposób. Rozłóż sprzątanie na kilka etapów – dziś posprzątaj łazienkę, jutro kuchnię, a pojutrze salon. O wiele łatwiej znaleźć w ciągu dnia godzinę na taki obowiązek niż przeznaczyć na niego cały dzień. By jeszcze lepiej wykorzystać ten czas, możesz w trakcie sprzątania słuchać audiobooków, podcastów czy muzyki – w ten sposób nie tylko zrobisz coś pożytecznego, ale i się zrelaksujesz.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jeśli możesz, zaangażuj rodzinę do tej operacji, co przyspieszy cały proces. Przydziel każdemu domownikowi zadania – jedna osoba niech np. czyści piekarnik, druga wyniesie śmieci, a jeszcze inna zajmie się myciem blatów.

d42ryhw

Dzięki temu unikniesz chaosu, a jedno porządnie wysprzątane pomieszczenie da Ci dużo satysfakcji i motywacji do kolejnych działań.

Odkurzaj skutecznie i wygodnie

Jedną z podstawowych zasad odkurzania jest sprzątanie od góry do dołu. To oznacza, że najpierw powinniśmy zaczynać od sufitów (wyczyścić lampy, ściągnąć pajęczyny z kątów), potem od górnych półek itd., aż do samej podłogi. Naszymi pomocnikami są tutaj ściereczki z mikrofibry, którymi świetnie ściąga się kurz z mebli zarówno na sucho, jak i na mokro, oraz odkurzacze.

Najwygodniejsze w obsłudze będą bezprzewodowe odkurzacze pionowe, które sprawdzają się przy różnych powierzchniach – zarówno w trakcie codziennego sprzątania, jak i gruntownych wiosennych porządków.

Godnymi polecenia urządzeniami są bezprzewodowe odkurzacze Samsung z serii Bespoke Jet™, które oferują bardzo wysoką moc ssącą (nawet do 280 W [1]w najsilniejszym z modeli, w pozostałych do 210 W[2]). W zależności od modelu w zestawie znajdują się różne rodzaje elektroszczotek. Jet Dual przeznaczona do dywanów i podłóg, z kolei Slim LED zbierze nawet najdrobniejszy kurz z podłóg, chroniąc je przed zarysowaniem, a światło LED uwidoczni kurz w zaciemnionych miejscach. Praktyczna mini elektroszczotka Pet Tool+ skutecznie usunie sierść z kanapy, ale też sprawdzi się przy odkurzaniu materacy, czy wnętrza samochodu. W domowych porządkach na pewno przyda się nam też końcówka mopująca z dodatkowym natryskiem wody. Oczywiście nie brakuje też precyzyjnych akcesoriów: szczelinówki do wąskich i odległych przestrzeni czy szczotki z miękkim włosiem, która wciągnie doskonale kurz np. z klawiatury.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Czas pracy to również ważny aspekt przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego. Najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy Samsung, Bespoke Jet AI posiada w zestawie dwie baterie, jedną której czas pracy wynosi do 100 minut i drugą, lżejszą o czasie pracy do 60 minut. Łącznie to aż 160 minut[3] odkurzania. Pozostałe modele posiadają baterie, które zapewniają do 60 minut odkurzania na jednym ładowaniu, ale jeżeli zależy nam na dłuższym czasie pracy warto wybrać model z 2 bateriami, które łącznie zapewnią do 120 minut[4] czasu pracy.

d42ryhw

Istnieje jeszcze jeden parametr, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza – sposób jego przechowywania i ładowania. Niektóre modele mają stacje ładujące, które należy przykręcić do ściany. Jeśli chcemy uniknąć wiercenia albo zapewnić sobie większą elastyczność w sposobie przechowywania odkurzacza, warto wybrać model z wolnostojącą stacją ładującą. Taki sposób ładowania oferują wszystkie odkurzacze linii Bespoke Jet™.

To co wyróżnia odkurzacze z serii Bespoke Jet™ to wygoda i higieniczna czystość przy opróżnianiu pojemnika na kurz. Innowacyjna stacja czyszcząca All-in-One, która automatycznie opróżnia pojemnik na zanieczyszczenia. Wystarczy odstawić odkurzacz na stację po zakończonym sprzątaniu, a zanieczyszczenia zostaną zassane do antybakteryjnego worka na kurz znajdującego się w stacji.

Wybierz odkurzacz do swoich potrzeb i zgarnij cashback!

d42ryhw

Przy zakupie wybranego z listy odkurzacza bezprzewodowego Bespoke Jet lub Jet można uzyskać do nawet 600 zł zwrotu na konto. [5]

Promocja potrwa do 30 kwietnia br. lub do wyczerpania zapasów. Modeli do wyboru jest sporo i każdy powinien łatwo dopasować urządzenie do swoich potrzeb.

Szczegóły znajdują się Regulaminie na jet.samsung.pl.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

[1] Na podstawie badań przeprowadzonych przez Korea Testing Laboratory, zgodnie z normą IEC62885-4: 2020. Pomiar dokonany przy użyciu standardowej końcówki, pustym pojemniku na kurz, trybie Jet i w pełni naładowanej baterii o dużej pojemności. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

d42ryhw

[2] Na podstawie badania przeprowadzone przez firmę SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH, zgodnie z normą IEC62885-4 CL.5.8. Pomiar dokonany przy użyciu standardowej końcówki, pustym pojemniku na kurz, trybie Jet i w pełni naładowanej baterii o dużej pojemności. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.

[3] Szacowany czas pracy przy użyciu obu baterii, przy wykorzystaniu minimalnego poziomu mocy, bez użycia elektroszczotki. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

[4] Szacowany czas pracy przy użyciu obu baterii, przy wykorzystaniu minimalnego poziomu mocy, bez użycia elektroszczotki. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

d42ryhw

[5] Organizatorem promocji jest Samsung Electronics Polska Sp. Z o.o. Promocja trwa od 12.03 do 30.04.2024 r. lub do wyczerpania puli zwrotów. Modele przedstawione na materiale posiadają różna kwotę zwrotu. 600 zł to maksymalna kwota zwrotu, a 150 zł to wartość minimalna przy zakupie wybranych urządzeń Samsung objętych promocją. Pełna lista modeli, wartość poszczególnych zwrotów oraz szczegóły i ograniczenia promocji w Regulaminie na jet.samsung.pl.

Płatna współpraca z Samsung
d42ryhw
d42ryhw