Trwa ładowanie...

Król domowego salonu

Szukasz czegoś więcej niż tylko zwykłego telewizora? Czegoś, co przeniesie cię do świata filmu i wciągnie do gry, oferując niesamowite doznania wizualne i dźwiękowe? Jeśli tak, to nie musisz od razu szykować się na kolosalny wydatek!

Płatna współpraca z LG
  Źródło: materiały partnera
d2esltv
d2esltv

Gdy wprowadzamy się do nowego domu czy mieszkania i przychodzi czas na zaaranżowanie salonu, zwykle zaczynamy od telewizora. To od niego zależy, gdzie później postawimy kanapę i stolik kawowy i resztę mebli. I przed nim będziemy spędzać długie wieczory z bliskim uczestnicząc w filmowych maratonach albo oglądając mecze piłki nożnej, wspomnienia z wakacji czy wiadomości. Nawet jeżeli więcej treści wciąż oglądamy na smartfonach, których niemal nie wypuszczamy z rąk, to w centrum naszego domowego wszechświata znajduje się właśnie telewizor.

Centrum rozrywki

Kiedyś telewizory były ściśle kojarzone tylko z jednym medium – telewizją. Dość szybko jednak przeszły ewolucję w o wiele bardziej wszechstronnym kierunku. Mogliśmy oglądać na nich filmy, potem podłączyliśmy do nich konsole, obecnie stały się większymi braćmi smartfonów – pozwalają na uruchamianie aplikacji, słuchanie muzyki, granie czy streaming treści. Nic dziwnego, że w obecnych czasach, wybierając telewizor, zwracamy o wiele większą uwagę na jakość obrazu i dźwięku niż kiedykolwiek wcześniej. Zależy nam na maksymalnych doznaniach, bo to nie jest już tylko źródło informacji. To sposób na relaks i brama do światów, w których przeżywamy przygody razem z bohaterami filmów, seriali i gier.

Wiemy, że wysoka jakość telewizora będzie procentowała w komforcie użytkowania i że z tego urządzenia skorzystamy wspólnie z przyjaciółmi, których będziemy gościć. Urządzenia z górnej półki potrafią jednak osiągać zawrotne ceny, które wymuszają na nas kompromis. Na szczęście da się też odnaleźć modele, które zaskakują ceną mimo topowych parametrów i wielu nowoczesnych funkcji. Wśród nich uwagę zwraca LG OLED evo serii C3. Jakie cechy przemawiają na jego korzyść?

Realistyczny obraz

Co sprawia, że dany film na telewizorze wygląda olśniewająco? Przede wszystkim matryca. Różnica między telewizorami LCD a OLED jest widoczna gołym okiem – tylko te drugie są w stanie wygenerować prawdziwą czerń i nieskończony kontrast. Dzięki temu, że stosowane w nich samoświecące piksele nie wymagają dodatkowego podświetlenia, możemy mieć pewność, że w mrocznych i klimatycznych sekwencjach filmowych nie zobaczymy psujących efekt szarości.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Ale to nie jest jedyna zaleta telewizorów OLED. Dzięki wiernemu odwzorowaniu kolorów pozwolą nam mocniej zagłębić się w świat przedstawiony na ekranie, a szerokie kąty widzenia sprawią, że nie będziemy musieli przesiadać się na kanapie, by znaleźć optymalne miejsce na seans.

d2esltv

Firma LG na rynku telewizorów OLED ma już kilkunastolenie doświadczenie i 11 lat z rzędu otrzymała nagrody za najlepszy telewizor OLED na świecie. Obecnie wyposażyła swoje urządzenia w kilka algorytmów, które za sprawą szybkiego procesora i sztucznej inteligencji oferują również dużo jaśniejszy obraz niż do tej pory.

Telewizor, który podpowie, co oglądać

Każda usługa VOD ma własny system rekomendacji – Netflix czy HBO Max analizują oglądane przez nas treści i podsuwają podobne, które mogłyby nam się spodobać. Ale co zrobić, gdy mamy takich platform VOD kilka i nie chcemy przeklikiwać się przez każdą z nich? By nie tracić czasu, LG wdrożyło w swoich telewizorach podpowiedzi.

Platforma webOS 23 pozwala korzystać z telewizora w sposób spersonalizowany. To oznacza, że podobnie jak na popularnych platformach VOD, każdy członek rodziny może utworzyć własny profil, który dostosuje do własnych preferencji. System operacyjny telewizora LG podpowie, co warto obejrzeć odnosząc się do większości aktywnych usług VOD. Przykładowo dziecko zobaczy na swoim profilu bajki, a miłośnik kryminałów nie przegapi nowego serialu z serii true crime. Miłośnicy sportu mogą ponadto korzystać z funkcji alert Sportowy i po wybraniu z listy ulubionej drużyny czy zawodnika, otrzymywać powiadomienia o transmisjach z ich udziałem. Dzięki takiej funkcjonalności przestaniemy tracić czas na szukanie interesującego nas materiału. Szybciej włączymy także aplikacje, z których korzystamy najczęściej, bo oprogramowanie telewizora odpowiednio je uszereguje.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Wśród nowoczesnych funkcji LG OLED evo serii C3 warto podkreślić też możliwość sterowania urządzeniami smart home z poziomu telewizora. Oglądając film, możemy szybko sprawdzić, kiedy pralka zakończy cykl prania lub uruchomić klimatyzację bez konieczności wstawania z kanapy. Sama kontrola telewizora jest równie intuicyjna jak obsługa smartfona – kursorem na ekranie sterujemy za pomocą ruchu pilota, a komendami głosowymi po polsku możemy nie tylko podgłaśniać czy ściszać dźwięk, ale też wyszukiwać określone filmy czy programy.

d2esltv

Ponadto jako pierwszy producent na rynku LG gwarantuje dostępność aktualizacji oprogramowania przez kolejnych pięć lat. Możemy mieć pewność, że wraz z rozwojem technologii nasz telewizor nie zostanie w tyle za nowszymi modelami – przynajmniej jeśli chodzi o zmiany dotyczące aktualizacji i wygody obsługi interfejsu.

Fantastyczne wrażenia z gier

Choć konsolę do gier można podpiąć do jakiegokolwiek telewizora, to jeżeli zależy nam na najwyższej jakości doświadczeń, nie obejdzie się bez kilku istotnych funkcji. Dziś rozdzielczość 4K i sam panel OLED to za mało, by wywrzeć na wielbicielu gamingu wrażenie.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

W przypadku LG OLED evo serii C3 możemy liczyć na matrycę z wysoką częstotliwością odświeżania obrazu (120 Hz) i liczne technologie, takie jak G-Sync czy FreeSync, które odpowiadają za szybki czas reakcji i minimalizują zacięcia obrazu. Gracze lubujący się w nocnych posiedzeniach docenią także tryb ochrony oczu, który minimalizuje ilość emitowanego niebieskiego światła. Nawet jeśli jesteśmy tylko niedzielnym graczem i ww. funkcje niewiele nam mówią, to możemy zdać się po prostu na funkcję Optymalizatora gier, który ustawi automatycznie najlepsze ustawienia pod dany gatunek gry.

d2esltv

Ba, nie potrzebujemy nawet konsoli, by uruchomić gry. LG OLED evo serii C3 obsługuje bowiem subskrypcyjną usługę GeForce NOW, która pozwala odpalać gry w chmurze, i to w rozdzielczości 4K.

Dźwięk z efektem WOW

Każdy kinoman wie, że nawet najpiękniejszy obraz nie będzie nic wart, jeżeli nie będzie współgrał z nim dobrej jakości dźwięk. To dzięki niemu możemy stanąć w centrum akcji filmu, zanurzyć się w muzyce czy poczuć napięcie w grze. Wyrazisty i klarowny dźwięk pozwala też lepiej zrozumieć dialogi i usłyszeć komentarze podczas meczów sportowych.

Telewizor LG OLED evo serii C3 oferuje sam w sobie przestrzenny dźwięk, ale najlepsze wrażenia dostarczy połączenie z kompatybilnym soundbarem LG, który razem z telewizorem zadziała jak jeden głośnik tworzący efekt trójwymiarowej sali koncertowej.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dbasz o ekologię? LG też!

Nowoczesny dom jest nie tylko smart, ale i eko. Pralki czy zmywarki mają tryby oszczędzania wody i energii, sami sortujemy śmieci, a plastik zastępujemy odnawialnymi surowcami. I choć nikt nie kupuje urządzeń RTV tylko z myślą o ochronie środowiska, to ten aspekt może być wisienką na torcie, która skłoni nas do wyboru danej marki.

d2esltv

Tak właśnie jest w przypadku telewizorów LG OLED – pomagają one ograniczyć zużycie zasobów naturalnych. Produkcja tych urządzeń wymaga bowiem zastosowania mniejszej ilości materiałów, niż ma to miejsce w przypadku sprzętu z technologią LED. Samoświecące piksele pozwalają na przykład zrezygnować z modułu podświetlenia, a dodatkowo w liniach LG OLED i QNED 2023 zastosowano wiele elementów wykonanych z tworzyw sztucznych pozyskanych z recyklingu.

Ponadto gotowe produkty są dostarczane w ekologicznych opakowaniach z jednokolorowym nadrukiem, wykonanymi z materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Zamiast plastikowej folii, pilot do telewizora trafia do klientów w opakowaniu z biomateriału, który rozkłada się po umieszczeniu w ziemi. Nie zapomnijmy o tym, gdy będziemy szukać króla naszego domowego salonu.

Nawet 3 000 zł będą mogli odebrać klienci, którzy zdecydują się na zakup telewizora LG do 21 kwietnia 2024 roku. Cashback obowiązuje dla wybranych modeli LG OLED i LG QNED z 2023 roku. W promocji biorą udział największe sieci sprzedaży stacjonarnej oraz sklepy online. ​Promocja trwa do 21 kwietnia lub do wyczerpania puli nagród. Regulamin dostępny jest na stronie lg.com/pl/promocje/oled-qned-cashback.

Płatna współpraca z LG
d2esltv
d2esltv