Trwa ładowanie...
ycipk-2gef7q

Walizki najlepsze na długie podróże. Wybierz odpowiednią dla siebie

Przy wyborze walizki często zwracamy uwagę na pojemność oraz cenę, jednak liczą się również trwałość i komfort użytkowania. Poniżej prezentujemy kilka funkcjonalnych modeli, które zabierzesz w każdą podróż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walizki na kółkach są niesamowicie wygodne
Walizki na kółkach są niesamowicie wygodne (Materiały prasowe)
ycipk-2gef7q

Walizka – trwałość i rodzaje

Trwała walizka ma wpływ na to, że nasze rzeczy osobiste, nawet te niezwykle wrażliwe na wstrząsy, przetrwają całą podróż. Jeśli jedziemy pociągiem lub samochodem, wówczas nie musimy się martwić, że nasz bagaż przeturla się kilka razy albo przygniecie go sterta innych walizek. Inaczej jest w przypadku podróży samolotem, gdyż w tym przypadku nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co się będzie działo z naszymi rzeczami.

ycipk-2gef7q

Walizki dzielą się na twarde, miękkie i półtwarde. Najlepszym zabezpieczeniem są modele wykonane z twardych materiałów. Zwykle jest to włókno szklane, poliwęglan lub ABS. Walizki twarde potrafią wytrzymać nacisk nawet kilkuset kilogramów, toteż nadają się do podróży samolotem. Trzeba jednak pamiętać, że każdy model ma granicę wytrzymałości, po przekroczeniu której zaczyna się zniekształcać lub pękać. Wadą walizki twardej jest również to, że nie jest w stanie dostosować kształtu do innych bagaży.

Walizki miękkie to przeciwieństwo egzemplarzy twardych. Mają elastyczną konstrukcję, a wykonywane są zwykle z włókien poliestrowych. Walizki miękkie są mniej odporne na zagniecenia i stłuczenia, ale można w nich upchać więcej rzeczy osobistych. Będą dobrym wyborem do podróży samochodem albo pociągiem.

Do produkcji walizek półtwardych używa się zwykle materiału EVA (Ethylene Vinyl Acelate), który jest elastyczny, trwały i odporny na wodę. Tego typu modele są sztywne, ale jednocześnie na tyle elastyczne, by móc dołożyć kilka rzeczy więcej.

ycipk-2gef7q

Walizka – rozmiar

Następną istotną kwestią, na którą zwracamy najczęściej uwagę, jest rozmiar walizki. Małe modele będą dobre jako bagaż podręczny albo jako bagaż przeznaczony na krótką podróż. Oczywiście w przypadku podróży samolotem dopuszczalne wymiary oraz waga są ściśle określane przez przewoźnika, zatem zawsze trzeba sprawdzać ten parametr. Średnie i duże walizki nadają się zaś na dłuższe wyjazdy, które zwykle trwają powyżej 7 dni (chociaż to zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb).

ycipk-2gef7q

Walizka – kółka i zabezpieczenia

Walizki na kółkach są już dziś standardem. Bez nich duże modele stają się nieporęczne, a wręcz niemożliwe do przeniesienia. Na rynku znajdziemy walizki z dwoma i czterema kółkami. Modele z czterema kółkami zapewniają lepszą stabilność i lepsze manewrowanie. Zawsze warto zwracać uwagę na jakość wykonania kółek. Najlepszym wyborem będą modele wykonane z kauczuku, osadzone na łożyskach. Plastikowe egzemplarze bez łożysk mogą bardzo szybko pęknąć.

Warto zwrócić uwagę również na zabezpieczenia, które zwykle występują w postaci kłódek. Jeśli myślimy o podróżach zagranicznych, weźmy pod uwagę kupno walizki ze standardowym zabezpieczeniem TSA, które jest uniwersalne.

ycipk-2gef7q
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gef7q

ycipk-2gef7q
ycipk-2gef7q