Trwa ładowanie...

Zastąp żelazko parownicą do ubrań. Idealny sprzęt do delikatnych tkanin

Tradycyjne żelazko ze stopą to obowiązkowy sprzęt w każdym domu, który jednak nie nadaje się do wszystkich tkanin. Jeśli chcemy wyprasować delikatny materiał albo odświeżyć zasłonki lub meble, możemy użyć parownicy. Poniżej prezentujemy różne modele.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zastąp żelazko parownicą do ubrań. Idealny sprzęt do delikatnych tkaninŹródło: Shutterstock.com
d3c6q5u
d3c6q5u

Parownice do każdego domu

Parownica do ubrań to urządzenie służące prasowaniu oraz odświeżaniu różnych tkanin za pomocą – jak sama nazwa wskazuje – strumienia pary. Parownice używane są najczęściej na bardzo delikatnych materiałach, które w kontakcie z tradycyjnym żelazkiem mogą ulec zniszczeniu. Urządzenie to z powodzeniem odświeży również ubrania, które trudno jest wyprać w pralce (np. zimowe płaszcze) i świetnie poradzi sobie z meblami, które trudno jest nam wyczyścić tradycyjnymi metodami. Strumień pary usuwa również nieprzyjemne zapachy z dymu papierosowego czy tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, że parownica jest mniej wydajna od tradycyjnego żelazka, a prasowanie w pionie może być po dłuższym czasie męczące.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje parownic, ale najczęściej używa się modeli ręcznych z niewielkim zbiornikiem na wodę oraz modeli stojących, do których dołączane są wieszaki. Te pierwsze świetnie nadają się do podróży, ponieważ są poręczne i niewielkie. Te drugie z kolei są bardzo duże, a niekiedy przypominają tradycyjne odkurzacze ze zbiornikiem, przewodem i końcówką.

Na co zwrócić uwagę?

Najmniejsze parownice mają najczęściej jeden rodzaj uderzenia pary i przy tym są najsłabsze (ich moc oscyluje w granicach 1000 W). Takie jednak są bardzo poręczne i nadają się do prasowania zarówno w pionie, jak i poziomie, więc będą dobrym wyborem także do odświeżenia mebli, których nie da się umieścić w innych pozycjach. Trzeba jednak wiedzieć, że pojemność zbiornika na wodę parownicy poręcznej jest z reguły niewielka (np. 60 ml).

Parownice stojące są dość ciężkie, ale za to mają wiele trybów pracy i mogą działać z różną siłą (ich moc wynosi nawet 2200 W) oraz wytwarzać ciągły strumień pary. Ich ogromną zaletą jest duża pojemność zbiornika na wodę (ok. 1,5 l), co pozwala na długą, nieprzerwaną pracę.

parownica do ubrań unsplash.com
parownica do ubrań Źródło: unsplash.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3c6q5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c6q5u