Trwa ładowanie...
d1u8y9p

Garderoba w sypialni. Szafa, która zmieści wszystko

Przestronna sypialnia to doskonałe miejsce na ustawienie szafy wnękowej. Jako że jest robiona na zamówienie, jej koszt może być spory. Jeśli nie chcesz wydawać mnóstwa pieniędzy, a do tego masz małą sypialnię, lepiej będzie kupić gotowy mebel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystarczy wszystko sobie dobrze poukładać
Wystarczy wszystko sobie dobrze poukładać (Shutterstock.com)
d1u8y9p

Jeśli nie masz w domu własnej garderoby, a szafa nie jest w stanie pomieścić wszystkich ubrań, warto pomyśleć o nowej. W zależności od warunków i oczekiwań znajdziesz modele, które będą odpowiadać wszystkim twoim potrzebom.

Oszczędność miejsca

W przestronnej sypialni najlepiej sprawdzi się duża szafa zajmująca całą ścianę. W ten sposób zapewnisz sobie sporo miejsca na ubrania, a jednocześnie nie zagracisz pokoju. Warto pokusić się o rozsuwaną szafę z dużym lustrem. Dzięki temu nie tylko zapewnisz domownikom miejsce, w którym będą mogli przyjrzeć się sobie w nowej kreacji, ale taki zabieg optycznie powiększy sypialnię i sprawi, że będzie się wydawała bardziej przestronna.

d1u8y9p

Poza tym szafa z przesuwanymi drzwiami to doskonały wybór do małych sypialni. Jeśli meble są bardzo ściśnięte, może się okazać, że w ominięciu otwartych drzwiczek przeszkadza na przykład łóżko. Przy wyborze tego typu szafy trzeba również zwrócić uwagę na jakość mocowań, jeśli będą zbyt słabe, w przypadku długiego użytkowania mogą pojawić się problemy z otwieraniem i zamykaniem. Ważne jest również odpowiednie wyważenie, w przeciwnym przypadku mogą samoistnie się otwierać.

Interesujący design

Przed wyborem konkretnego modelu musisz zadać sobie pytanie, jaka pojemność cię interesuje. Jeśli lubisz kolekcjonować ubrania i nigdy nie wiesz, co wróci do mody w przyszłym sezonie, warto wybrać większy model. Jeśli natomiast ogranicza cię miejsce i budżet, dobrze sprawdzą się również tańsze modele. Warto mieć jednak na uwadze, że zbyt duża liczba przegród może sprawiać nieco problemów jeśli chodzi o obsługę poszczególnych skrzydeł szafy.

123RF

Mebel dopasowany do potrzeb

Ważne jest również to jak planujesz przechowywać poszczególne rzeczy. Buty, paski czy nawet odkurzacz powinny mieć swoje określone miejsce. Warto również zastanowić się nad tym, ile miejsca chcesz poświęcić na wieszaki oraz czy warto podzielić półki na mniejsze segmenty, by zapobiec powstawaniu bałaganu. Na szczęście wśród ofert producentów mebli będziesz w stanie znaleźć szafę, która spełni twoje oczekiwania.

d1u8y9p
Young attractive smiling woman searching what to wear in a wardrobe iStock.com
Young attractive smiling woman searching what to wear in a wardrobe
d1u8y9p

Podziel się opinią

Share

d1u8y9p

d1u8y9p