Trwa ładowanie...

Wagi łazienkowe – zobacz, co jest ważne przy wyborze

Mogłoby się wydawać, że waga łazienkowa to bardzo pospolite urządzenie, które służy jedynie do regularnej kontroli masy ciała. Ale niektóre modele potrafią znacznie, znacznie więcej. Zobacz, jaka waga będzie najlepsza dla ciebie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wagi łazienkowe – zobacz, co jest ważne przy wyborzeŹródło: Shutterstock.com
d3ycw40

Wagi łazienkowe – elektroniczne i mechaniczne

Wagi łazienkowe (tak jak wagi kuchenne)
dzielą się na mechaniczne oraz elektroniczne. Wagi mechaniczne mają mechanizm analogowy, a wyniki pomiaru ukazywane są na numerowanej tarczy za pomocą ruchomej wskazówki. Po ważeniu trzeba wyzerować licznik. Wagi elektroniczne mają zaś cyfrowy układ wskazujący i są dokładniejsze od wag mechanicznych. Prócz wskazywania standardowego pomiaru mogą jeszcze mierzyć poziom wody w organizmie lub tkankę tłuszczową.

Wagi łazienkowe – budowa

W wyborze wagi łazienkowej ważny jest również materiał, który ma zapewnić trwałość. Najbardziej lekkie są wagi łazienkowe plastikowe, ale cechują się najmniejszą trwałością. Lepsze pod tym względem są wagi łazienkowe z hartowanego szkła, lecz takie są dość ciężkie. Dobrym wyborem będą również wagi wykonane ze stali nierdzewnej albo z drewna. Wagi łazienkowe drewniane powinny być pokryte lakierem, który zapewni odporność na wilgoć. Warto też zwrócić uwagę, czy platforma wagi łazienkowej jest antypoślizgowa.

Wagi łazienkowe – zakres i dokładność pomiaru

Wybierając wagę łazienkową, musimy zwrócić uwagę na zakres oraz dokładność pomiaru. Zakres pomiaru wskazuje na minimalne oraz maksymalne obciążenie podawane w kilogramach. Wagi zwykle mierzą masę do 120 kg (niektóre egzemplarze więcej), a reagują dopiero na obciążenie od 2 kg.

Warto wiedzieć, że wagi mechaniczne są mniej dokładne od elektronicznych. Wagi mechaniczne wskazują pomiar z dokładnością od 1 kg do 500 g, a wagi elektroniczne – od 500 g do 5 g.

Wagi łazienkowe – funkcje

Zaawansowane wagi łazienkowe wyposażone są w dodatkowe funkcje, które pozwalają na dokładniejsze analizowanie organizmu, co przydaje się zwłaszcza osobom będącym na diecie. Niektóre egzemplarze analizują tkankę tłuszczową, poziom wody w organizmie, zapotrzebowanie na kalorię lub BMI. Warto też przyjrzeć się wagom łazienkowym, które umożliwiają zapamiętanie wyników. Takie modele z pewnością przydadzą się w kilkuosobowych gospodarstwach domowych.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ycw40
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ycw40
d3ycw40