Trwa ładowanie...

Urządzenia wielofunkcyjne do domowego biura. Lepsze niż drukarka

Chyba żadne współczesne biuro nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego, które pozwala szybko zeskanować, wydrukować oraz skopiować dokumenty. Jaki model warto wybrać do domowych potrzeb?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Urządzenia wielofunkcyjne do domowego biura. Lepsze niż drukarkaŹródło: iStock.com, fot: baloon111
dbt33tf
dbt33tf

Urządzenie wielofunkcyjne – co to jest?

Urządzenie wielofunkcyjne to sprzęt, który nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Łączy w sobie funkcjonalność drukarki, skanera, kopiarki, a także faksu. Współczesne urządzenia wielofunkcyjne wyposaża się także w karty sieciowe – zarówno te obsługujące połączenia przewodowe, jak i bezprzewodowe – co umożliwia korzystanie praktycznie z każdego miejsca w domu. Generalnie urządzenia wielofunkcyjne pozwalają zaoszczędzić miejsce, jednakże na niektóre bardziej zaawansowane modele trzeba przeznaczyć osobny kąt.

Urządzenia wielofunkcyjne można podzielić na dwie grupy względem technologii drukowania. Urządzenia wielofunkcyjne z drukarką laserową świetnie się sprawdzają w przypadku drukowania dużej liczby dokumentów, wykresów i zestawień, zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli. Urządzenia wielofunkcyjne z drukarką atramentową świetnie radzą sobie z drukowaniem zdjęć i obrazów w wysokiej jakości, ale będą też dobre do drukowania dokumentów. Są jednak tańsze od urządzeń z drukarką laserową. Wśród tych wszystkich sprzętów możemy jeszcze wyróżnić modele drukujące jedynie w odcieniach szarości oraz modele drukujące w kolorze.

Urządzenie wielofunkcyjne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Oczywiście najpierw warto się zastanowić nad typem drukarki. Urządzenia laserowe zazwyczaj lepiej sprawdzają się w przypadku dużych biur, gdzie drukuje się bardzo często i gdzie wymagana jest szybkość działania oraz wysoka jakość wydruku. Urządzenia atramentowe polecane są do użytku domowego oraz niewielkich biur, w których drukuje się stosunkowo rzadko, a ponadto chce się zaoszczędzić na zakupie samego urządzenia.

Warto mieć również na uwadze rozmiary urządzenia oraz sposoby komunikacji z nośnikiem cyfrowym. Oczywiście im mniejsze urządzenie, tym łatwiej będzie nam je wkomponować w wystrój pomieszczenia, tym bardziej, że niektóre modele wymagają często jedynie dostępu do sieci elektrycznej, a z laptopem komunikują się za pomocą sieci bezprzewodowej. Niewątpliwie dodatkowym atutem urządzeń wielofunkcyjnych są sloty na karty pamięci oraz gniazdo USB, które pozwoli drukować np. z pendrive'a. Dzięki temu nie musimy uruchamiać komputera, by wydrukować potrzebne dokumenty. Niektóre modele mają również funkcję automatycznego druku dwustronnego, dzięki któremu automatycznie dostosowują ułożenie papieru do wydruku po obu stronach.

dbt33tf

Jeśli decydujemy się na wybór urządzenia wielofunkcyjnego z drukarką atramentową, sprawdźmy, czy na rynku dostępne są dobre, tańsze zamienniki oryginalnych tuszy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dbt33tf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbt33tf