Trwa ładowanie...
ycipk-2gef7q

Sprzątnie dom za ciebie. Odkurzacze automatyczne dla perfekcjonistów

Automatyczne roboty sprzątające to nie luksus, ale sprzęt powoli wkraczający do wielu polskich domów. Modele, które jeszcze niedawno kosztowały krocie, teraz możesz kupić za ułamek tej ceny. Nowe odkurzacze pracują tak cicho, że nawet się nie zorientujesz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roboty odkurzające mają coraz więcej funkcji
Roboty odkurzające mają coraz więcej funkcji (Shutterstock.com)
ycipk-2gef7q

Jeśli masz dość codziennego sprzątania i marzysz o tym, by po powrocie do domu podłogi były perfekcyjnie czyste, warto przemyśleć zakup praktycznego odkurzacza automatycznego. Nowoczesne modele są w stanie poradzić sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

Jak działa robot sprzątający?

ycipk-2gef7q

Odkurzacz automatyczny to urządzenie o wiele mniejsze od standardowego odkurzacza, które jest na tyle niskie, że bez problemu wciśnie się w przestrzeń pod meblami. Wyposażone w obrotowe szczotki zmiata kurz i suche zabrudzenia do specjalnego pojemnika. Do niedawna za porządny odkurzacz automatyczny trzeba było zapłacić nawet 5000 złotych. Teraz dobrej jakości model możesz dostać za jedną dziesiątą tej ceny. Oczywiście im droższy odkurzacz, tym więcej wbudowanych funkcji i trybów, a także dokładniejsze działanie.

Zaawansowane czujniki

Aby robot działał sprawnie i dobrze czyścił powierzchnię, musi umieć odnaleźć się w terenie. Wbudowany czujnik pozwala nowoczesnym modelom na wykrywanie przeszkód i sprawne omijanie ich. Odkurzacze automatyczne tworzą swego rodzaju mapę dostępnych pomieszczeń i poruszają się w ich obrębie bez problemu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której urządzenie zablokuje się na ciasnej przestrzeni. Jednocześnie czujnik krawędzi sprawi, że z powodzeniem będzie można używać odkurzacza do sprzątania na piętrze bez obaw, że sprzęt przez przypadek spadnie ze schodów.

ycipk-2gef7q

Co więcej, część modeli ma wbudowaną funkcję tzw. wirtualnej ściany. Wyznacza ona teren, w którym urządzenie nie będzie sprzątać – na przykład miejsce bawiącego się dziecka lub legowisko zwierzęcia. Czujnik kolizji zabezpiecza sprzęt przed obijaniem się o meble czy ściany, a czujnik kurzu montowany w większości modeli potrafi samodzielnie wykryć mocno zabrudzone miejsca i sprawić, że urządzenie poświęci więcej czasu na dokładniejsze oczyszczenie go.

Promocje są ograniczone czasowo, więc nie warto się ociągać iStock.com
Podziel się
ycipk-2gef7q

Zaprogramuj swojego robota

Aby urządzenie działało poprawnie, musisz aktywować odpowiedni tryb pracy. Odkurzacze automatyczne wyposażono w programatory pracy na cały tydzień. W związku z tym możesz zaplanować sprzątanie z wyprzedzeniem, na przykład co drugi dzień. Wybierając bardziej zaawansowany model, możesz również obsługiwać go zdalnie przy pomocy aplikacji na smartfona. Jeśli więc będąc w pracy okaże się, że wieczorem mają wpaść goście, możesz szybko zlecić urządzeniu dokładne wyczyszczenie podłóg.

Poza samym odkurzaczem w zestawie znajdziesz również stację dokującą, która pełni funkcję ładowarki. Gdy akumulator urządzenia jest na wyczerpaniu, odkurzacz sam wróci do stacji, by naładować baterię. Dzięki temu możesz mieć pewność, że po powrocie do domu nie okaże się, że mieszkanie jest nieposprzątane.

ycipk-2gef7q
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gef7q

ycipk-2gef7q
ycipk-2gef7q