Trwa ładowanie...

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy do 500 zł. Poręczny i cichy pogromca kurzu

Zainteresowanie odkurzaczami pionowymi stale rośnie, ale w wielu polskich domach królują jeszcze przewodowe sprzęty na kółkach. Dlaczego warto się zdecydować na taki model?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy do 500 zł. Poręczny i cichy pogromca kurzuŹródło: iStock.com, fot: Choreograph
d2li0yh
d2li0yh

Cechy odkurzacza pionowego

Odkurzacz pionowy różni się od klasycznego odkurzacza kilkoma istotnymi cechami. Przede wszystkim wygląda jak gruba szczotka z wygodną rączką, wyjmowanym pojemnikiem na zabrudzenia (rzadziej workiem) oraz szeroką nasadką zbierającą. Ten typ nie zawiera długiej rury, której składanie i rozkładanie bywa często czasochłonne, a poza tym jest bardzo lekki i poręczny (niektóre modele ważą zaledwie 2-3 kg). W związku z tym zajmuje niewiele miejsca i jest w stanie zmieścić się w kącie wąskiej garderoby, wypełnionej np. komodami, suszarkami do ubrań czy deskami do prasowania.

Na co warto zwracać uwagę?

Najpierw warto skupić się na mocy odkurzacza pionowego. Im ta wartość jest wyższa, tym sprzęt jest skuteczniejszy. Mocniejszy odkurzacz jest – co prawda – droższy, ale nadaje się najlepiej do powierzchni w większości pokrytej dywanami. Mniejszą moc stosuje się głównie na powierzchniach gładkich, np. panelach. Siłę ssania można oczywiście regulować.

Ważne są również rodzaje końcówek oraz pojemność zbiornika na zabrudzenia. Jeśli potrzebujemy sprzętu czyszczącego różne rodzaje nawierzchni, np. wąskie szczeliny w samochodzie czy meble, warto przyjrzeć się modelom z różnymi typami ssawek. Niektóre egzemplarze mają funkcje odkurzacza ręcznego, co umożliwia wygodne sprzątanie w niemalże każdym miejscu. Jeśli chodzi o pojemnik, to większy jest oczywiście lepszy, jednak samo urządzenie staje się wówczas cięższe.

Warto też zwrócić uwagę na czas ładowania akumulatora oraz czas pracy na akumulatorze, jeśli myślimy o bezprzewodowym modelu. Ważny jest też poziom hałasu oraz system filtrów, co jest przydatną cechą zwłaszcza tam, gdzie mieszkają alergicy, chorowite osoby starsze czy dzieci.

Z poręcznego odkurzacza możesz korzystać również w domu Shutterstock.com
Z poręcznego odkurzacza możesz korzystać również w domu Źródło: Shutterstock.com

Niektóre odkurzacze wyróżniają się też dodatkowymi funkcjami, np. systemem parkowania, wyświetlaczem wskazującym na stan akumulatora czy podświetleniem LED umożliwiającym pracę w trudno dostępnych, zaciemnionych miejscach.

Dla kogo odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy będzie znakomitym wyborem dla osób, które mieszkają w kawalerkach i potrzebują dużo wolnego miejsca. Ten typ sprawdzi się też na przestrzeniach wypełnionych meblami i trudno dostępnymi miejscami oraz w dużych domach, gdzie znajdują się schody czy wąskie korytarze. Bezprzewodowe modele to świetny wybór, zwłaszcza że umożliwiają dodarcie do niemalże każdego zakamarka bez obaw o zasięg czy dostępność gniazdek.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2li0yh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2li0yh