Trwa ładowanie...

Sprytne przechowywanie. Jak wykorzystać miejsce pod łóżkiem lub na szafie?

Bałagan w domu powstaje nie tylko przez lenistwo czy brak czasu, ale również z powodu małej ilości miejsca. Problem ten może znacznie doskwierać – szczególnie w małych mieszkaniach. Ale okazuje się, że schowki na różne rzeczy można zrobić nawet w schodach albo w obudowie wanny!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Sprytne przechowywanie. Jak wykorzystać miejsce pod łóżkiem lub na szafie?Źródło: iStock.com, fot: undefined undefined
d2hgqau
d2hgqau

Tylko 5 proc. osób biorących udział w badaniu "Sprzątanie w Polsce – czy dzielimy się obowiązkami?", przeprowadzonym przez Fixly.pl, twierdzi, że sprzątanie je relaksuje. Z pewnością taką osobą jest Marie Kondo – energiczna Japonka i gwiazda Netflixa – której porady w kwestii porządku i segregowania rzeczy mogą się przydać również przy znajdowaniu dodatkowych miejsc do przechowywania.

Podstawą jest tu odpowiednia organizacja, a Kondo jest w tym mistrzynią (nawet jej przeciwnicy powinni to przyznać). Ułożenie ubrań i akcesoriów przerzedzi nieco bałagan i pozwoli na szybkie odnajdywanie potrzebnych rzeczy. Na niedużych powierzchniach ważne jest, by odkładać wszystko na swoje miejsce. Ale jeśli przestrzeni jest naprawdę mało i nie wszystko zmieści się w komodach i szafach? Oto kilka rozwiązań!

Przegródki ułatwią poszukiwania

Wykorzystanie przegródek, czy to w szafkach kuchennych, czy w innych meblach, to efektywne przechowywanie. Dzięki temu nie traci się czasu na znalezienie potrzebnych rzeczy. Jeśli np. przegródki na bieliznę są dla ciebie utrudnieniem, bo nie lubisz jej w nich układać i zupełnie nie zgadza się to z twoim temperamentem oraz aranżacją pomieszczenia, to lepszy będzie do tego np. kosz, do którego wszystko wrzucisz.

Pomysłowe schowki

Nie jest tajemnicą, że chociażby powierzchnia pod łóżkiem to świetne miejsce do schowania dodatkowych poduszek, pościeli czy innych rzeczy. Zdarza się też, że niektórzy robią tam dodatkową szafę. Pod łóżkiem można umieścić pudła lub pojemniki i zyskujemy więcej miejsca na rzeczy, które nam się nigdzie indziej nie mieszczą. Można też kupić lub zrobić na specjalne zamówienie łóżko z różnymi schowkami i półkami.

Okazuje się, że przestrzeń pod schodami wewnątrz domu czy mieszkania również może stać się schowkiem – wystarczy stworzyć pod stopniami szuflady. Otwierana obudowa wanny? To także dobry pomysł – przymocowując wewnątrz druciane kosze, ukryjemy np. detergenty. Można też wykorzystać kąty w pomieszczeniach i wstawić tam małe regały albo zamontować półki.

Pomysł na schowanie pościeli

Układanie pościeli w szafie czasem bywa kłopotliwe – zdarza się, że komplety mieszają się, a my nerwowo szukamy poszczególnych ich części. Jest na to sposób! W uprasowane poszewki poduszek wkładamy resztę kompletu i mamy ład, porządek oraz estetykę.

Wykorzystaj to, co masz

Dekoracyjne pudełka czy kosze, których często stajemy się właścicielami, mogą mieć swoje zastosowanie. Brzmi jak oczywistość, ale po prostu o tym zapominamy. Można w nie schować rzeczy, których rzadko używamy (np. papier do pakowania prezentów czy torebki prezentowe, nożyczki, taśmy klejące i inne drobiazgi). Przy niewielkim wysiłku stworzymy schowki na rzeczy podręczne, a przy okazji będziemy wiedzieć, co gdzie się znajduje.

Jest jeszcze wiele innych sprytnych rozwiązań na chowanie rzeczy. Dzięki takim pomysłom unikniemy bałaganu, a wnętrza będą wyglądały na schludne i uporządkowane.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2hgqau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hgqau