WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Informacja prasowa
garderoba
13-04-2015 (14:41)

Jak urządzić praktyczną garderobę?

Wiosna w pełni, a więc przyszła pora na porządki, zwłaszcza w szafach. Pozbycie się starych ubrań to tylko jedna z możliwości zapanowania nad chaosem wkradającym się niekiedy do mieszkania. Z pomocą przychodzi garderoba, której obecność docenią także panowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak urządzić praktyczną garderobę?
(Black Red White)

Wiosna w pełni, a więc przyszła pora na porządki, zwłaszcza w szafach. Pozbycie się starych ubrań to tylko jedna z możliwości zapanowania nad chaosem wkradającym się niekiedy do mieszkania. Z pomocą przychodzi garderoba, której obecność docenią także panowie.

O funkcjonalności garderoby decyduje nie tylko jej powierzchnia, ale przede wszystkim wyposażenie. Jednak nie każdy może przeznaczyć pokój na przebieralnię z dużym lustrem, kanapą i toaletką. Na szczęście nie jest to powód, by całkowicie rezygnować z tej praktycznej możliwości. Dzięki odpowiedniej aranżacji stworzymy nowoczesną i funkcjonalną garderobę, wykorzystując przestrzeń w przedpokoju lub sypialni.

Garderoba czy szafa – co wybrać?

Ci, którzy mogą pozwolić sobie na wyodrębnioną garderobę, powinni wydzielić na nią co najmniej 3,5 m2 powierzchni, żeby zapewnić domownikom swobodę poruszania się. Mniejsze pomieszczenie będzie krępować ich ruchy niezbędne do sprawnego odnalezienia i założenia ubrania.

Czasem okazuje się, że nie potrzeba osobnego pomieszczenia, a jedynie odpowiedniej szafy, nie tylko ładnej, lecz także funkcjonalnej. Nieprzypadkowo więc garderoba kojarzy się z meblem pełnym półek, wieszaków i pudełek. Nowoczesne, pojemne szafy pozwalają na przechowywanie w naprawdę dużych ilościach ubrań, butów oraz innych dodatków. Jeśli masz nieduże mieszkanie – wykorzystaj przedpokój.

Marzysz o jedynej w swoim rodzaju szafie? Teraz możesz samodzielnie zaprojektować ją za pomocą prostego konfiguratora szaf Colin. Wybierasz rozmiar, kolor korpusu, front, rozmieszczenie półek i gotowe!

Lokalizacja garderoby

Wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich domowników jest duża szafa w przedpokoju. Od razu po wejściu do mieszkania można powiesić w niej odzież wierzchnią, schować torebkę lub parasol. Masz wąski przedpokój? Zdecyduj się na dodatkową szafę w sypialni lub na jedną dużą w którymś z pokoi. Ważna jest dostępność miejsca i wygoda wszystkich domowników. Jaka powinna być szafa w garderobie? Zwróć uwagę na pakowność, możliwość umieszczenia półek i szuflad oraz drążków na ubrania.

Zobacz najnowsze propozycje szaf tutaj.

Szafa gra, czyli niezbędne dodatki w każdej garderobie

Nie ocenia się książki po okładce, a szafy przed obejrzeniem jej wnętrza. Co to oznacza? Szafa powinna być nie tylko przestronna, ale też praktyczna. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu półek i wieszaków stanie się funkcjonalna, a kilka dodatków z kolekcji Black Red White uporządkuje domowe drobiazgi i pomoże odpowiednio przechowywać ubrania.

Czego potrzebujesz do nowej garderoby? Na pewno różnych wieszaków, kilku pojemników i koszyków. Przydadzą się też przezroczyste pudełka na buty. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu twoja nowa garderoba będzie ci wdzięczna, a ty nareszcie zapanujesz nad ubraniowym chaosem.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.