Trwa ładowanie...
d2ivxrf

Rolety okienne w dobrej cenie. Uchroń się przed wścibskim wzrokiem

Rolety w salonie to nie tylko sposób na odcięcie się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, ale również interesujący element wystroju pokoju. Nowoczesne rozwiązania i wzory z pewnością przypadną do gustu każdemu fanowi designerskiego wystroju wnętrz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło
Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło (Materiały prasowe)
d2ivxrf

Wybór odpowiednich rolet może nastręczać wielu kłopotów. Nie wystarczy jedynie wymierzyć rozmiarów okna i udać się do sklepu po gotowy model. Trzeba jeszcze dopasować rolety do pomieszczenia, w którym chcesz je zamontować, a także wybrać materiał, który będzie odporny na promienie słoneczne. W przeciwnym razie po prostu wyblaknie.

Rolety ekranowe

To najbardziej rozpowszechniony typ rolet, który jest jednocześnie bardzo prosty w zamontowaniu i obsłudze. Składa się z płachty materiału nawijanego na belkę, którą mocujesz do górnej części ramy okna. Możesz wybrać pomiędzy modelem wiszącym lub umieszczonym w specjalnej obudowie. Ten pierwszy jest nieco tańszy, jednak może się zdarzyć, że światło będzie prześwitywać przez nieosłonięte szpary między materiałem i oknem.

Roleta umieszczona w specjalnej obudowie zapewnia natomiast całkowite odcięcie się od promieni słonecznych. Jej montaż jest bardzo prosty, wystarczy przykleić ramę do okna. W zamian za nieco wyższą cenę otrzymujesz natomiast produkt o bardzo dużej trwałości, który nie sprawia problemów podczas otwierania bądź uchylania okna. To również jeden z niewielu skutecznych sposobów na przesłonienie okien dachowych.

Rolety plisowane

Podobnie jak w przypadku klasycznych rolet ekranowych, wersje plisowane możesz kupić jako modele wiszące lub kasetowe. W przeciwieństwie do powyższych sam materiał rolety przybiera kształt harmonijki, która podczas ściągania składa się równolegle. W przeciwieństwie też do rolet ekranowych, plisowane nie muszą zwijać się do góry, ale również do dołu. Dobrze sprawdzą się więc w pokojach na piętrze, gdy z jednej strony chcesz ukryć się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, a z drugiej wolisz nie zasłaniać sobie promieni słońca.

Shutterstock.com

Rolety rzymskie

To typ rolet, które najlepiej sprawdzają się w klasycznych wnętrzach. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli materiał nie jest zwijany, ale podczas ściągania układa się w eleganckie fałdki. Rolety rzymskie to rozwiązanie dla osób, które rezygnują z zasłon i firan. Jednocześnie będą pasować do stylowych wnętrz. Przy wyborze tego typu rolet nie warto oszczędzać, tańsze modele wyglądają dobrze, jednak z czasem zaczną krzywo się ściągać.

Rolety dzień i noc

Tego typu rolety to doskonały sposób na uzyskanie w domu przytulnego półmroku nawet w środku dnia. Składają się z poziomych pasów materiału przeplatanych z gęstą i przepuszczającą światło siateczką. Podczas regulacji możesz ustawić je tak, by zakrywały całe okno lub tylko połowę. Rolety dzień i noc to dobry wybór dla mocno nasłonecznionych pokojów. W pozycji otwartej część promieni zostanie "przefiltrowana" przez siatkę, a w razie potrzeby możesz regulować grubość pasów, przez które wpada słońce.

d2ivxrf

Podziel się opinią

Share

d2ivxrf

d2ivxrf