Trwa ładowanie...
d2l7d0a

Roleta rzymska do kuchni, salonu i sypialni. Od razu zrobi się przytulniej

Rolety i firany rzymskie to doskonały sposób na nadanie wnętrzu ciekawego wyglądu. Jednocześnie pozwalają zrezygnować z klasycznych firan i zasłon. Możesz zawiesić je w każdym pomieszczeniu, kuchni, łazience czy sypialni, a nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rolety rzymskie nadadzą niepowtarzalnego charakteru wnętrzom
Rolety rzymskie nadadzą niepowtarzalnego charakteru wnętrzom (Shutterstock.com)
d2l7d0a

Poniżej znajdziesz rolety rzymskie, które będą odpowiadać wszystkim wymaganiom. Sprawdzą się zarówno w minimalistycznych, jak i klasycznych wnętrzach, tworząc niepowtarzalną atmosferę. W przeciwieństwie do zwykłych rolet, w tych rzymskich po pociągnięciu za sznurek materiał nie zwija się w rulon, lecz układa w poziome fałdy. To natomiast tworzy interesujący efekt dekoracyjny, który w zależności od grubości czy faktury materiału może mieć kilka innych form.

Do małych i dużych pomieszczeń

Rolety sprawdzą się szczególnie dobrze w niewielkich pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Możesz przymocować je bezpośrednio do ściany, nie potrzebujesz do tego specjalnego karnisza. Dodatkowo, wybierając roletę odpowiedniej długości, wyeksponujesz parapet, czyniąc z niego dodatkową półkę.

Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło Materiały prasowe
Dobra roleta skutecznie zatrzyma światło

Pamiętaj, że roleta rzymska najlepiej wygląda gdy przykrywa całą wnękę okienną. Dlatego w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet dzień-noc mocuje się ją do ściany, a nie ramy. Dlatego musisz podnieść ją maksymalnie do góry, gdy zechcesz otworzyć okno. Należy o tym pamiętać przy wybieraniu rozmiaru rolety oraz planowaniu miejsca, w którym ma zostać zawieszona.

d2l7d0a

Roleta zamiast zasłony i firanki

Roleta rzymska, w zależności od materiału, którego użyto przy produkcji, może pełnić różne funkcje. Jeśli potrzebujesz czegoś, co skutecznie osłoni pokój przed światłem, najlepszym rozwiązaniem będą grube, zwarte tkaniny. Jeśli natomiast szukasz materiału, który po prostu zastąpi firankę, lepiej wybrać cieńsze, bardziej przezroczyste płachty. Zwykle w produkcji rolet używa się głównie poliestru, bawełny lub lnu.

Materiały prasowe

Jak czyścić rolety

Materiał, z którego wykonano rolety rzymskie można bez problemu prać tak jak zasłony i firanki. Rolety dzień-noc są pod tym względem o wiele delikatniejsze. Wystarczy odpiąć materiał i włożyć go do pralki. Pamiętaj, by dostosować tryb prania do rodzaju tkaniny. W ten sposób nie ryzykujesz, że po kilku takich zabiegach materiał się rozciągnie. Po namoczeniu tkanina wyschnie, wisząc na swoim miejscu.

d2l7d0a

Podziel się opinią

Share

d2l7d0a

d2l7d0a