WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Półki na książki dla każdego. Wybraliśmy kilkanaście modeli

Myślisz o nowej półce na książki? A może stara jest już tak zapełniona, że zaczynasz układać je warstwami? Domowa biblioteczka nie musi być nudna. Poznaj kreatywne rozwiązania, które pasują do każdego wnętrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesne wzory i ciekawe połączenia
Nowoczesne wzory i ciekawe połączenia (Homedit.com)
WP

Jeśli półki z książkami pękają w szwach, a ty szukasz interesującego sposobu na wyeksponowanie swojej kolekcji, przejrzyj nasze propozycje. Warto się nimi zainspirować.

Pion czy poziom

WP

Jeśli stawianie książek w pozycji pionowej ci się przejadło, warto zainwestować w regał, który pozwoli ci układać je poziomo, jedna na drugiej. Ciekawym rozwiązaniem jest również półka w postaci wystającego ze ściany kołka z balansującymi na nim książkami. Pozornie zdają się zaprzeczać prawom fizyki i mogą wprawić twoich gości w nie lada osłupienie. Skromny i jednocześnie rzucający się w oczy oryginalny design z pewnością sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć domową biblioteczkę w każdym rodzaju wnętrz. Minimalistyczny salon będzie wyglądać doskonale w połączeniu z prostymi półkami w stonowanych kolorach. Brak zdobień to ich największy atut, nie zaburzają harmonii w pokoju, a jednocześnie cieszą oko. Wąskie półki wiszące dają spore pole do manewru, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Półka nad łóżkiem

Jeśli natomiast lubisz poczytać przed snem, warto wprowadzić sprytnie zakamuflowane półki z książkami do swojej sypialni. W internecie znajdziesz wiele inspiracji dotyczących wkomponowywania półek w narożniki i wezgłowia łóżek. Do tego jeszcze tylko lampka z odpowiednio mocnym, ciepłym światłem i można zarwać kilka nocek.

WP

Prosto i prostopadle

Tam, gdzie brakuje miejsca, na przykład na poddaszach, sprawdzą się półki asymetryczne. Oryginalne wzory i nietypowe kształty wbrew pozorom nie zaburzają harmonii i mogą się spodobać nawet największym perfekcjonistom. Wypełnione książkami, nabierają zupełnie innego wyglądu.

WP

Podpora to podstawa

Jeśli decydujesz się na półki bez ścianek bocznych, warto również pomyśleć o podpórkach. Charakterystyczne modele z głową jelenia, mopsem czy srebrnymi kulami opierającymi się o książki to tylko kilka z nich. Z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiadać twojemu stylowi.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

A skoro już o tym mowa, książki kucharskie również powinny mieć określone miejsce i odpowiednią podporę. Jeśli pragniesz przygotować potrawę z przepisu, warto odpowiednio zabezpieczyć książkę przed zalaniem, ochlapaniem lub przypaleniem. Przyda się do tego specjalny stojak, dzięki któremu nie musisz się nachylać nad blatem. Instrukcje będą dobrze widoczne nawet z daleka.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP