Trwa ładowanie...

Piękne mieszkanie. 3 sposoby na złoto w wystroju wnętrza

Aby uniknąć przytłaczającego, przesadzonego efektu zastosowania złotych dodatków we wnętrzu, warto zachować umiar. Pomocne mogą okazać się w tym nasze inspiracje, proste reguły i wskazówki.

Piękne mieszkanie. 3 sposoby na złoto w wystroju wnętrzaŹródło: pexels.com
d2y4p1q
d2y4p1q

Ale efekt! Złote dodatki

Istnieje wiele wskazówek, podpowiedzi i reguł, które pomagają nam oswoić kolor złoty i wprowadzić go do mieszkań i domów. Złoto to kolor wyrazisty i przykuwający wzrok, dlatego warto je stosować w przemyślany sposób. Dobierajmy złote dodatki tak, aby efekt był widoczny, ale też subtelny. Możemy wybrać 3 złote dodatki, wykorzystać odpowiednie zestawienie kolorystyczne lub zaznaczyć funkcję pomieszczenia za pomocą dodatków w tej pięknej barwie. Blask żółtego lub różowego złota nawet w niewielkiej ilości jest w stanie odmienić wnętrze. Takie dodatki to jeden ze sposobów na niedrogą i bardzo efektowną metamorfozę.

Złoto we wnętrzu — zasada 3 dodatków

Ze złotem łatwo jest "przedobrzyć", ale jest obecnie dużo bardziej popularne we wnętrzach niż kiedyś. Do niedawna zarezerwowane było dla wnętrz wystawnych, a w pokoju czy w kuchni uchodziło za nietypowe lub nawet kiczowate. Teraz możliwości jest dużo więcej, bo wybór dodatków i mebli jest tak szeroki, jak nigdy dotąd. Nikt już nie mówi, że złoto w salonie to oznaka złego gustu.

Możliwości zastosowania koloru złotego we wnętrzach jest wiele: począwszy od akcentów w postaci ramek, osłonek na doniczki czy gadżetów dekoracyjnych, przez poduszki ozdobne i meble, a skończywszy na ścianach i podłogach. Aby uniknąć nadmiaru – wybierz 3 akcenty w kolorze złotym: np. świecznik, dekorację, którą ustawisz na konsoli lub komodzie oraz złoty wazon. Możesz tę wskazówkę potraktować inaczej i wybrać dodatek na ścianę, drugi do postawienia na stole, a trzeci tekstylny — np. poduszkę ze złotymi cekinami.

Złote akcenty – podkreślaj to, co istotne

Luksusowy charakter złotych dodatków pozwoli podkreślić nam funkcję wnętrza lub jeden z jego elementów, który jest dla nas szczególnie istotny. Jeśli chcemy uwydatnić styl garderoby – możemy do niej wstawić złotą szafę. Gabinet ozdobić może fotel lub biurko w tym kolorze, a przedpokój lustro w efektownej ramie. Złoto może pięknie podkreślić serię rodzinnych zdjęć umieszczonych w ciekawej kompozycji na ścianie. Złote ramki nie muszą być identyczne, a łączącym je motywem może być właśnie złoty kolor. Jeśli chcemy podkreślić złotem wystrój kuchni, możemy nawet wybrać garnki i patelnie w złotym kolorze, a styl jadalni za pomocą złotych talerzy lub sztućców.

Złoto we wnętrzu – łącz z odpowiednimi kolorami

Poza rozsądkiem w dodawaniu złotych akcentów we wnętrzu warto też mądrze łączyć ten kolor z innymi barwami w wystroju pomieszczenia. Sprawdzony sposób to zgrane duety. Złoty kolor pięknie i subtelnie prezentuje się na jasnym tle, co może współgrać z użytkowym pomieszczeniem, jak np. pokój dzienny czy salon. Jeśli połączymy złoto z kolorem ciemnym jak np. z modną, butelkową zielenią – uzyskamy klimatyczny, zmysłowy klimat np. salonu, gdzie wieczorem spotykamy się z przyjaciółmi. Złoto dobrze łączy się z czernią, z którą tworzy wnętrza o wystawnym stylu.

Właściwości metalicznego połysku złota warto wykorzystać, bo pięknie odbija światło i nadaje mu ciepły blask. Stąd dodatki w kolorze złotym dobrze wyglądają w pobliżu lamp dających ciepłe i niezbyt intensywne światło.

d2y4p1q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y4p1q