Trwa ładowanie...
d1prhmz

Zgrabne, smukłe i eleganckie. Konsole do salonu i korytarza

Ich nazwa kojarzy nam się często z urządzeniami dla graczy, ale dawniej były to ozdobne meble w formie wąskiego stolika. Chętnie wykorzystujemy je do dekoracji np. wąskich pomieszczeń. Dla was wyszukaliśmy kilka konsol w przecenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konsola pomoże wyeksponować grafikę lub obraz powieszony na ścianie
Konsola pomoże wyeksponować grafikę lub obraz powieszony na ścianie (Shutterstock.com)
d1prhmz

Mebel o dziesiątkach zastosowań — konsola

Kwietnik, biurko, komoda, półka, podstawka pod telewizor, toaletka, stolik – te wszystkie funkcje łączy w sobie konsola. Spośród podobnych mebli wyróżnia ją wąski, podłużny blat o szerokości od kilkunastu, do około 40 centymetrów. To niewiele, ale jeśli chcemy postawić pod lustrem dekoracyjny przedmiot lub praktyczną misę, do której wrzucimy klucze po wejściu do mieszkania – taki mebel sprawdzi się idealnie.

d1prhmz

Do salonu, sypialni i przedpokoju – eleganckie konsole

Popularny w nowoczesnych wnętrzach typ konsoli to minimalistyczny mebl w industrialnym stylu na metalowych nóżkach lub ramie. Często do tworzenia konsol wykorzystuje się do drewno z odzysku, dzięki czemu nabierają oryginalnego stylu.

Zamiast stabilnej podstawy konsola może mieć dwie smukłe nogi i dodatkowo opcję montażu do ściany. W tej wersji najciekawiej prezentują się meble o giętych lub rzeźbionych nóżkach, czyli nawiązujące do dawnych konsol z pałacowych wnętrz.

d1prhmz

Warto umieścić konsolę w korytarzu, przedsionku lub przedpokoju. Często stawia się na nich doniczkę lub lampę. Zgrabny, podłużny i wąski mebel sprawdzi się w tych pomieszeniach idealnie. Doskonale komponuje się np. z lustrem lub obrazem.

Shutterstock.com
Podziel się

Konsola jako małe biurko

Kolejny z popularnych typów konsol to niewielkie biurka. Często brakuje nam miejsca np. na laptopa. Duże biurko wydaje się zbędne i masywne, a częste przestawianie komputera może być kłopotliwe. Mała konsola nie zajmuje dużo miejsca i może mieć kilka niewielkich, praktycznych szufladek na drobiazgi.

d1prhmz

Konsola – praktyczna i przenośna półka

Zaletą konsoli w porównaniu np. do półki jest duża mobilność. Wybierając półkę, musimy się liczyć z tym, że zawiśnie na ścianie dłużej i pozostawi na niej ślady w postaci nawierconych otworów. Konsolę przestawimy w dowolnym momencie.

Materiały prasowe
Podziel się
d1prhmz

Podziel się opinią

Share

d1prhmz

d1prhmz
d1prhmz