Trwa ładowanie...
ycipk-2gef7q

Parownice do ubrań – koszule bez zagnieceń, łóżko bez roztoczy

Parownice zyskują coraz większą popularność. Czyszczą bez użycia detergentów i doskonale radzą sobie z delikatnymi tkaninami, których nie wypierzemy w pralce i nie wyprasujemy żelazkiem. Poniżej prezentujemy kilka modeli w różnych cenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parownica do ubrań jest bardzo wygodna i nadaje się do koszul, garniturów i płaszczy zimowych
Parownica do ubrań jest bardzo wygodna i nadaje się do koszul, garniturów i płaszczy zimowych (iStock.com, Fot: rosshelen)
ycipk-2gef7q

Parownica do ubrań – wyprasujesz, odświeżysz, zabijesz roztocza

Parownica to rodzaj niewielkiego AGD, które służy głównie do prasowania delikatnych ubrań i odzieży obszytej wystającymi aplikacjami, na których trudno jest postawić stopę tradycyjnego żelazka. Jest to bardzo bezpieczny sprzęt, zwłaszcza dla małych dzieci.

ycipk-2gef7q

Dzięki parownicy możemy również odświeżyć tkaniny, które zwykle rzadko się pierze, np. zasłonki i firanki, oraz meble, których nie można wyprać w ogóle np. fotele, kanapy oraz łóżka. Gorąca para zabija roztocza, wpływające często niekorzystnie dla alergików, oraz niweluje przykry zapach z gotowanych potraw czy dymu papierosowego.

Parownice, chociaż bardzo wielofunkcyjne, mają jednak kilka wad. Są mniej dokładne od żelazek ze stopą i wymagają prasowania "w powietrzu", co po pewnym czasie może być dość męczące. Kompaktowe modele z mniejszym zbiornikiem na wodę są mało wydajne, więc nie nadają się do prasowania czy odświeżania ubrań dużej rodziny. Modele ze stojącym wieszakiem i dużym zbiornikiem na wodę są z kolei dość drogie (kosztują nawet ok. 1000 zł).

ycipk-2gef7q
Prasowanie przy pomocy parownicy jest banalnie proste i przyjemne Shutterstock.com
Podziel się

Parownica do ubrań – jaki model wybrać?

Parownice dzielą się głównie na dwa rodzaje: ręczne i stojące. Parownice ręczne są niewielkie, łatwe w przenoszeniu, ale mają bardzo mały zbiornik na wodę, co przy dłuższym prasowaniu wymaga częstego uzupełniania. Parownice stojące charakteryzują się z kolei dużą mocą i bardzo dużym zbiornikiem na wodę (ok. 1-1,5 l), co utrudnia przenoszenie, ale pozytywnie wpływa na wydajność. Do tego typu urządzeń dołącza się także wieszaki na ubrania, co sprawia, że prasowanie i odświeżanie stają się wygodniejsze.

ycipk-2gef7q

Przy wyborze parownicy do ubrań warto zwracać uwagę na ilość pary, którą urządzenie jest w stanie wytworzyć w ciągu minuty. Im ten parametr jest większy, tym wydajniejsze jest prasowanie i czyszczenie. Standardowe modele mają wydajność od 20 do 50 gram na minutę. Najwydajniejsze modele mogą wytworzyć nawet 200 gram pary w ciągu minuty.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2gef7q

ycipk-2gef7q
ycipk-2gef7q