Trwa ładowanie...

Cegły dekoracyjne. Wnętrzarski hit na każdą kieszeń

Ceglany mur, płytki imitujące cegły lub dekoracyjne okleiny i tapety z nadrukiem możemy zastosować na wiele sposobów i w różnych miejscach. Przygotowaliśmy kilka inspiracji, które pomogą wam dopasować ten wzór do waszego wnętrza.

Cegły dekoracyjne. Wnętrzarski hit na każdą kieszeńŹródło: Shutterstock.com
d1pyjur
d1pyjur

Jak w nowoczesnym lofcie - wystrój z akcentem cegieł

Surowy charakter motywu dekoracyjnego w cegły pozwala go idealnie wkomponować do mieszkań w stylu nowoczesnych loftów, ale nie tylko tam. Oryginalne wnętrze w dawnej fabryce oczywiście nie wymaga dekorowania imitacją ceglanego muru, podobnie jak wiele mieszkań w starym budownictwie. W tych przypadkach często wystarczy zdjąć ze ściany warstwę farby i tynku, aby odkryć oryginalny mur.

Prawdziwy mur czy imitacja cegły?

Warto wiedzieć, że tradycyjna ściana z cegły z fugą wymaga wielu cykli impregnacyjnych. Imitacyjna cegła na ścianę również ich wymaga, ale są mało kłopotliwe i nie zbyt czasochłonne.

W sprzedaży są dostępne zarówno płytki z fugą, jak i bez niej. Nie musimy się zastanawiać nad tym, jak nasza ściana będzie się prezentować po zakończeniu montażu, bo płytki są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak prawdziwy, stary mur, bez dodatkowych łączeń.

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy

Białe cegły – wnętrzarski hit

Rustykalny urok cegieł pomalowanych na biało to jedna z najchętniej wybieranych odmian tego rodzaju wykończeń. Ciekawa alternatywa dla gładkich, białych ścian. Zaletą imitacji cegieł jest ich całkowita neutralność wobec pozostałych dodatków. Takie ściany dobrze wyglądają zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Częstym i chętnie stosowanym zabiegiem wnętrzarskim z wykorzystaniem takiego tła jest podświetlenie ściany i uwypuklenie charakterystycznego, przestrzennego wzoru za pomocą światła w odpowiednim kolorze. Jeśli uważacie, że wnętrze o białych ścianach i surowym wykończeniu z cegłami będzie mało przytulne, warto ocieplić je odpowiednim światłem i dodatkami.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Naturalna, biała, szara czy czarna?

Prawdziwe cegły mają rudawo-brązowy kolor wypalanej terakoty. Choć ich intensywny, ciepły kolor od razu przyciąga wzrok i dominuje we wnętrzu, to takie cegły pasują do wielu wystrojów wnętrz, także tych w odmiennej gamie kolorystycznej. Im bardziej postarzane wizualnie będą wybrane przez nas płytki, tym efekt będzie bardziej wyrazisty.

W nowych mieszkaniach, gdzie ściany skonstruowano z pustaków, lub zamiast tynków zastosowano płyty kartonowo-gipsowe montaż imitacji cegieł będzie banalnie prosty. Te osoby, które marzą o uzupełnienie u swoich wnętrz o dekorację z płytek lub tapetę w cegły mogą wybrać spośród dużego wyboru produktów dekoracyjnych. Poza tradycyjnymi wzorami możemy postawić na nowoczesne cegły, które przypominają beton, szkliwione płytki, kamień naturalny lub sztuczne tworzywa. Wybór wzorów i kolorów pozwoli dopasować odpowiednią imitację cegieł do wnętrza w niemal każdym stylu.

Tani sposób na ozdobienie domu cegłami to tapeta z dowolnym pod względem koloru i rozmiaru wzorem.

d1pyjur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pyjur