Trwa ładowanie...
d2w17aj

Ogród jak marzenie. Stwórz kącik relaksu na zewnątrz

Lato właśnie się rozpoczęło, a nadchodzące wysokie temperatury i słoneczne dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto więc przenieść się na podwórko i stworzyć salon pod gołym niebem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urządź salon w ogrodzie
Urządź salon w ogrodzie (Shutterstock.com)
d2w17aj

Podpowiadamy, jak urządzić w ogrodzie swój kącik relaksu i jakiego rodzaju mebli i dodatków możesz do tego potrzebować. W ten sposób będziesz czerpać pełnymi garściami z pięknej, letniej pogody.

Spotkanie przy kawie w ogrodzie

d2w17aj

Jednym z mebli, od których należy zacząć, jest wygodna sofa ogrodowa. Powinna być przede wszystkim lekka, by wieczorem lub w razie ewentualnego urwania chmury móc szybko schować ją pod dachem lub na tarasie. Dlatego dużą popularnością cieszą się modele z lekkiego drewna, rattanu czy technorattanu, które można przenosić nawet w pojedynkę.

Shutterstock.com
Podziel się
d2w17aj

Odpoczynek na świeżym powietrzu

Szum drzew, pluskanie fontanny, śpiew ptaków – to idealne warunki do wyciszenia się i zapomnienia o wszystkim wokoło. Wtedy wystarczy wygodne łóżko lub szezlong, dobra książka i gruba poduszka, by odpłynąć. Relaksująca drzemka na łonie natury to niezwykłe doznanie. Po przebudzeniu poczujesz się wspaniale i rześko.

Zawsze istnieje ryzyko, że po takiej relaksującej drzemce słońce przypiecze cię na czerwono. Dlatego dobrym pomysłem będzie również postawienie w pobliżu parasola lub podwieszanego baldachimu, który osłoni cię przed nadmierną ekspozycją na słońce. Wtedy można będzie wypoczywać bez przeszkód nawet przez długie godziny. Zarówno sypialnia pod gołym niebem, jak i przytulny kącik do czytania czy dziecięcy plac zabaw dzięki zadaszeniu zyskają wiele uroku.

d2w17aj

Składana altana

Wybierając solidniejszy namiot ogrodowy, nie tylko zabezpieczysz się przed deszczem, ale przy okazji wydzielisz wygodną i przytulną strefę relaksu. Dobrym pomysłem będzie wybór namiotu z zasłonami bocznymi. Dzięki temu możesz zostawić je odsłonięte, zapewniając swobodny przepływ powietrza, a jeśli chcesz osłonić się przed mocniejszymi porywami lub wścibskim wzrokiem sąsiadów, wystarczy, że zasuniesz jedną lub dwie części.

d2w17aj
Shutterstock.com
Podziel się

Warto również wybrać model z moskitierą, zwłaszcza jeśli planujesz przesiadywać na zewnątrz wieczorami i w nocy. Ze względów praktycznych najlepiej sprawdzi się gruby, wodoodporny materiał, który przyda się podczas niespodziewanych lipcowych ulew. Jeśli natomiast liczą się dla ciebie przede wszystkim kwestie estetyczne, znacznie lepszym pomysłem będzie wybór lżejszej i zwiewnej tkaniny. Stabilna konstrukcja pawilonu lub baldachimu jest jednocześnie lekka i łatwa w rozkładaniu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc możesz przewieźć ją na przykład na działkę letniskową, a po zakończonej imprezie czy wypadzie zwinąć i spakować do bagażnika.

d2w17aj

Jeśli chodzi o wypoczynek, innym wygodnym sposobem, który sprawdzi się również na niewielkich przestrzeniach, jest hamak. W zależności od potrzeb możesz wybrać sprzęt z poprzeczną listwą, która zapobiegnie zawijaniu się materiału, lub zrezygnować z niej, by zmienić kołyskę w przytulny i wygodny kokon.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2w17aj

d2w17aj
d2w17aj