Trwa ładowanie...

Odkurzacze z mopem. Urządzenia "2 w 1", które ułatwią i przyspieszą sprzątanie

Odkurzasz, ścierasz "na mokro”, zbierasz sierść kotów i psów, a do tego sprzątasz bez wlokących się kabli. Pionowe odkurzacze akumulatorowe z funkcją ścierania na mokro coraz częściej wspierają nas w kłopotliwych obowiązkach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odkurzacze z mopem. Urządzenia "2 w 1", które ułatwią i przyspieszą sprzątanieŹródło: Fotolia, fot: Sergey Ryzhov
d2tzpam
d2tzpam

Poodkurzane dywany i czyste podłogi

Odkurzacz akumulatorowy z funkcją mycia pomaga utrzymać czystość na co dzień, bo w kilka minut można odświeżyć mieszkanie. Szybko posprzątamy nim np. przed przybyciem gości. W zależności od typu powierzchni i stopnia zabrudzenia podłogi, takie urządzenie na naładowanym akumulatorze pozwala na poodkurzanie i umycie około 50 m kwadratowych nawet dwukrotnie, bez konieczności ponownego ładowania. Po pierwszej fali popularności tych praktycznych urządzeń ich cena staje się coraz korzystniejsza.

Odkurzacz i mop "2 w 1"

Zamiast odkurzania, a następnie zmywania podłogi kilkakrotnie wyżymanym mopem, urządzenia łączące funkcje odkurzacza i mopa pozwalają nam na szybkie i dużo prostsze czyszczenie podłogi. Aby ta lśniła czystością, najczęściej usuwamy kurz i drobinki brudu różnego pochodzenia za pomocą tradycyjnego odkurzacza, a następnie używamy mopa nasączonego wodą z detergentem. Aby pozmywać podłogę do czysta, musimy wielokrotnie zamoczyć nakładkę i wcisnąć nadmiar wody, a mokrą i oczyszczoną powierzchnię pozostawić do wyschnięcia.

d2tzpam

Odkurzacz akumulatorowy nie dość, że nie wymaga wpięcia do gniazdka (ładuje się w specjalnej stacji przez kilka godzin, najlepiej zrobić to np. w nocy) i usuwa drobinki brudu i sierść, to jeszcze zasysa do zbiorniczka brudną wodę po myciu podłogi. Nie musimy więc długo czekać, aż podłoga wyschnie.

Urządzenia do sprzątania coraz lepsze

Każda osoba, która dba o porządek w swoim domu lub mieszkaniu, doceni urządzenie, które sprząta szybko i precyzyjnie. Często podkurzanie podłogi nie usuwa wszystkich pyłków, włosków i okruszków, przez co podczas mopowania podłogi za mokrą nakładką mogą się ciągnąć pozostałości po niedokładnym odkurzaniu. Z modeli mopujących korzysta się nieco inaczej, a ich dwuzadaniowość wymaga nieco wolniejszych i dokładniejszych pociągnięć. Ostateczny czas sprzątania podłogi mimo to i tak wypada korzystniej, niż pobieżne odkurzanie i mopowanie. Mocny odkurzacz mopujący lub inne urządzenia ułatwiające sprzątanie (np. modele automatyczne lub różnego rodzaju myjki) to inwestycja w czystszą podłogę i więcej czasu dla ciebie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2tzpam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tzpam