WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Ochłoda w upalne dni i świetna zabawa dla całej rodziny. Baseny do twojego ogrodu

Nic tak nie zapewnia ochłody w upalne dni jak woda w ogrodowym basenie. Czym się różnią poszczególne modele i jaki warto wybrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basen już dawno przestał być wyznacznikiem luksusu. Teraz może go mieć każdy
Basen już dawno przestał być wyznacznikiem luksusu. Teraz może go mieć każdy (Shutterstock.com)
WP

Basen ogrodowy to świetny wybór dla każdej rodziny, gdyż dzięki niemu weekendowy odpoczynek staje się o niebo lepszy. Zarówno dorośli, jak i dzieci, czerpią ogromną przyjemność z pluskania się w wodzie, a poza tym to doskonała ochłoda w upalne, letnie dni. Jeśli myślicie, że to bardzo droga inwestycja, to jesteście w błędzie. Wszystko zależy od typu basenu. Najtańszym wyborem są baseniki dmuchane (koszt ok. 100 zł i więcej), najdroższym zaś – baseny stacjonarne.

Rodzaje basenów

Najprostszym rodzajem są baseny dmuchane. To stosunkowo niewielkie i płytkie egzemplarze, w których świetnie bawić się będą dzieci, ale niekoniecznie dorośli. W tych modelach woda nagrzewa się dość szybko, ale jest to raczej doraźne rozwiązanie. Jeśli nie zastosujemy żadnej chemii, woda zacznie szybko zielenieć.

WP

Kolejnym modelem są baseny rozporowe, który wymaga jedynie nadmuchania kołnierza. Na rynku znajdziemy wiele modeli o różnych szerokościach i głębokościach, a wybór oczywiście należy do nas. To doskonała propozycja dla całej rodziny.

Nieco droższe od basenów rozporowych bywają baseny stelażowe, które rozkłada się – jak sama nazwa wskazuje – na specjalnej konstrukcji. Te modele są z reguły znacznie głębsze, dlatego dołącza się do nich drabinkę. W tych basenach może się zmieścić kilku dorosłych.

WP

Innym rodzajem są baseny stacjonarne, których wykopanie wymaga zatrudnienia wykwalifikowanej ekipy. Jest to jednak bardzo droga inwestycja, która może nas kosztować znacznie powyżej 10 tys. zł.

O jakich akcesoriach trzeba pamiętać?

Kupno samego basenu to nie wszystko. Ważne są również akcesoria, które dbają o czystość wody i samego basenu. Warto więc zaopatrzyć się w pompkę filtrującą, ale nie każdy rodzaj zatrzyma wszystkie zanieczyszczenia. Dlatego dobrym wyborem będą również zestawy czyszczące, np. odkurzacz basenowy lub szczotka na teleskopowych rączkach. Prócz tego przydadzą się również generatory ozonu i chloru, które zlikwidują drobnoustroje. Warto też zwrócić uwagę na różne akcesoria nagrzewające i podtrzymujące temperaturę wody.

Dzieci nie będą chciały wrócić do domu Shutterstock.com
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP