Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
30-05-2016 15:41

Meble ogrodowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Meble ogrodowe to bardzo ważny element przestrzeni wokół domu. Przekonujemy się o tym zwłaszcza wiosną i latem, kiedy słońce i wyższa temperatura kuszą nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – w ogrodzie, na tarasie lub choćby na balkonie. Jakie meble do ogrodu są najlepszym wyborem?

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Meble ogrodowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?Źródło: Meble ogrodowe Wicker - Home&Garden
d45005f
d45005f
Meble ogrodowe to bardzo ważny element przestrzeni wokół domu. Przekonujemy się o tym zwłaszcza wiosną i latem, kiedy słońce i wyższa temperatura kuszą nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – w ogrodzie, na tarasie lub choćby na balkonie. Jakie meble do ogrodu są najlepszym wyborem?

Meble na spotkania rodzinne czy komplet wypoczynkowy na taras?

Zanim zdecydujemy się na wybór materiału, z jakiego chcielibyśmy mieć meble ogrodowe, warto najpierw zastanowić się, w jaki sposób będziemy je użytkować. Czy będziemy potrzebować ich na tarasie, czy też w jakimś zakątku ogrodu? A może potrzebujemy takich, które w zależności od sytuacji czy naszej zachcianki można przestawiać w dowolne miejsce? Do tych pytań warto dołączyć jeszcze jedno: czy lubimy organizować większe imprezy i uroczystości towarzyskie, czy też jesteśmy raczej zwolennikami domowego zacisza i relaksu w rodzinnym gronie.

Leżanka ogrodowa bujana Paradise - Home&Garden

d45005f

Do wyboru mamy meble typowo jadalniane – z dużymi stołami i stabilnymi krzesłami. Tego rodzaju zestawy mebli ogrodowych pozwalają wygodnie zjeść obiad czy kolację. Świetnie sprawdzą się także przy grillu.
Rodzinny, komfortowy relaks zapewni duży komplet wypoczynkowy na taras składający się z segmentów (sofa, fotele, pufy), z dodatkowym stolikiem. Taki mebel można ustawiać właściwie w dowolnej aranżacji, a poszczególnych elementów używać także oddzielnie lub w połączeniu z innymi meblami.
Niedzielną kawę „tylko we dwoje” na niewielkim tarasie czy balkonie wypijemy np., korzystając z narożnika technorattanowego lub niedużego kompletu mebli rattanowych wyposażonych w komfortowe poduchy.

Meble technorattanowe na długie lata czy tanie meble metalowe?

Meble ogrodowemogą być wykonane z przeróżnych materiałów: z drewna egzotycznego, technorattanu, aluminium, metalu czy z naturalnego rattanu. W zależności od ich przeznaczenia można wybierać spośród zestawów typu jadalnianego (stół i krzesła), kompletów kawowych (z mniejszymi stolikami) orez mebli wypoczynkowych - narożników czy sof ogrodowych, a także wszelkiego rodzaju leżaków.

Meble ogrodowe Bahama - Home&Garden

d45005f

Najbardziej uniwersalne są meble z technorattanulub też z aluminium i desek kompozytowych WPC. Materiały te są najbardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak promieniowanie UV i wilgoć, a także są wytrzymałe i znoszą duże obciążenia. Ponadto nie wymagają specjalnej konserwacji, a utrzymanie ich w dobrej kondycji nie przysparza większego problemu. Wystarczy ciepła woda z delikatnym detergentem (jak płyn do mycia naczyń), by usunąć z nich zabrudzenia.

Meble te mogą stać na zewnątrz przy każdej pogodzie, choć oczywiście lepiej jest podczas dłuższego okresu nieużywania zabezpieczyć je pokrowcem lub schować pod dach. Wiadomo, że podczas silnego deszczu czy wichury w powietrzu unosi się pył i kurz, a nawet może spaść grad – po co więc narażać się na ewentualne uszkodzenia mebli? Tak czy inaczej – meble z technorattanu czy meble aluminiowez deskami WPC będą nam służyć długie lata.

Meble ogrodowe Doris - Home&Garden

Meble ogrodowe Ibiza - Home&Garden

d45005f

Równie często na taras wybiera się meble drewniane. Choć są bardziej wymagające i nie tak odporne na warunki atmosferyczne jak technorattan, to są bardzo lubiane ze względu na bliski naturze materiał. Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych to przede wszystkim zabezpieczenie ich przed deszczem i wilgocią poprzez okresowe olejowanie.

Meble ogrodowe Meranti - Home&Garden

Najtańszym produktem ze względu na zastosowany materiał są meble ogrodowe metalowe – choć zazwyczaj są zabezpieczone przed korozją poprzez pokrycie farbą proszkową, to jednak nie są tak odporne na działanie wilgoci jak np. aluminium. Również ich wytrzymałość na obciążenia i naprężenia jest dużo mniejsza.

d45005f

Nie znaczy to wcale, że meble z metalu nie posłużą nam kilka ładnych lat – wystarczy o nie odpowiednio zadbać: chronić przed wilgocią, a na zimę spoiny zabezpieczyć warstwą smaru silikonowego lub zwykłą wazeliną kosmetyczną. Jeśli zauważymy gdzieś odprysk farby – warto od razu zrobić tam „zaprawkę”, by zapobiec rozprzestrzenieniu się ogniska rdzy.

Artykuł sponsorowany
d45005f

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45005f